Nissan uvádí pět nejkrásnějších tras pro elektromobily v Evropě

redakce - 04 Srpen 2015

Jen co jsme včera přinesli článek o cestě elektromobilem Nissan Leaf do Chorvatska, je tu Nissan s pěti nejzajímavějšími evropskými trasami určenými pro elektromobily.Úchvatné evropské trasy ukazují dojezd a jízdní schopnosti vozů Nissan s nulovými emisemi.

Úchvatné evropské trasy ukazují dojezd a jízdní schopnosti vozů Nissan s nulovými emisemi.
foto: Nissan

TISKOVÁ ZPRÁVA

Dovolenou ve vlastní zemi letos stráví přes 1,14 miliardy z nás, včetně více než 42 000 řidičů elektromobilů Nissan z celé Evropy. Na oslavu letní cestovní sezóny vybral Nissan pět nejúchvatnějších evropských tras pro elektromobily, které projel svým elektromobilem Leaf - nejprodávanějším elektromobilem na světě - a vozem e-NV200, elektrickou dodávkou této značky.

Nissan, světový lídr v segmentu elektromobilů, projel několik nádherných evropských tras. Otevíraly se mu neuvěřitelné výhledy a cestou navštěvoval nabíjecí stanice.

Během cesty Leaf a e-NV200 ušetřily přibližně 20 kg emisí CO2, což se rovná množství CO2, které nově vysázený strom absorbuje za rok. Tato úspora ilustruje jednoznačný přínos řidičů elektromobilů Nissan, kteří vyrazí na dovolenou elektromobilem.

Celosvětově se vozů LEAF prodalo přes 184 000, z toho více než 42 000 jezdí po evropských silnicích. Trasy byly proto vybrány tak, aby ukazovaly dojezd, jízdní schopnosti a snadné používání elektromobilů Nissan.

Konvoj elektromobilů projel nezapomenutelné trasy v Itálii, Španělsku, Švédsku, Dánsku, Velké Británii a Francii.

„Řidiči nám potvrdili, že LEAF není jen pro dojíždění," uvedl Jean-Pierre Diernaz, ředitel společnosti Nissan Europe pro elektromobily. „Doufáme, že řidiče elektromobilů tyto malebné trasy inspirovaly a stráví své letní víkendy vychutnáváním kouzelné krajiny v tiché kabině elektromobilu Nissan s nulovými emisemi."

Konvoj elektromobilů zahájil cestu v italském městě Rieti známém jako „pupek Itálie", Ombelico d'Italia, geografický střed této země. Na poznávacím zájezdu „Věčným městem" Římem projížděl LEAF kouzelnými vesničkami obklopujícími jezero Turano, včetně středověké vesnice Toffia.

Další etapou byla španělská Barcelona a připomenutí zdejšího představení vozu e-NV200 před vice než rokem. Před dosažením rodiště modelu e-NV200 navštívil konvoj překrásné pobřežní město Sitges, 35 km jihozápadně od Barcelony, známé svým filmovým festivalem a karnevalem.

Při příjezdu do Barcelony, města proslaveného význačnými díly světoznámého architekta Gaudího, ale už méně svou úctyhodnou sítí více než 130 nabíjecích stanic, se elektrická dodávka vydala přímo do srdce barcelonského Starého města.

Na konci španělské části turné vůz e-NV200 projížděl po okouzlující pobřežní silnici C-31, pyšnící se velkolepými výhledy na Baleárské moře a pohoří Massís del Garraf.

Třetí trasa turné boří některé předsudky o elektromobilech; vozy Nissan LEAF během ní pokořily dvě skandinávské země. V tomto regionu jsou elektromobily oblíbené, švédští a norští řidiči 100% elektromobilu LEAF najedou za rok 17 628 km, respektive 16 484 km, v porovnání s průměrnou hodnotou 11 539 km u tradičních vozidel se spalovacími motory.

Konvoj zahájil jízdu ve městě Bunkeflostrand na jihu Švédska a zamířil přes most Øresund do Dánska. S panoramatickými výhledy na moře, kam jen oko dohlédne, byl tento legendární 8 km dlouhý most fantastickým vyvrcholením této části turné.

Dějištěm čtvrté části turné byla země, kde se Nissan LEAF rodí, Velká Británie. Význačným bodem na této trase byl příznačně Bristol, letos vyhlášený jako Evropské zelené hlavní město roku.

V tomto městě, kde bylo nedávno nainstalováno 100 nabíjecích stanic pro elektromobily, vozy přejížděly přes historický visutý most Clifton Suspension Bridge, jenž v roce 1829 postavil slovutný britský konstruktér Isambard Kingdom Brunel. Vozy pak zdolaly i úbočí kopce Dundry Hill v oblasti South Gloucester, kde se otevíraly jedny z nejkrásnějších výhledů jihozápadní Anglie.

Pak už přišel čas na poslední zastávku této dech beroucí vyjížďky. Vozidla se na cestu vydala ve Versailles, kde projížděla tradičními francouzskými cestami se stromořadími, a dále pokračovala přes slavnou Avenue Rockefeller, Forêt domaniale de Fausses-Reposes, až na nábřeží řeky Seiny.

Zde, v srdci francouzského hlavního města, projela Voie Georges Pompidou a stylově cestu zakončila u schodů kláštera Saint-Germain-des-Prés.

Kolona se podívala i na Salon du Bourget, který bude později v tomto roce hostit konferenci OSN ke změnám klimatu. Aliance Renault-Nissan, světový lídr v oblasti přepravy s nulovými emisemi, se stala oficiálním poskytovatelem osobních automobilů pro klimatickou konferenci COP21 a poskytne na ni vozový park čítající 200 plnohodnotných elektromobilů.

Paříž je město, které pravidelně v dopravních špičkách svádí boj se znečištěním ovzduší, a proto uvítá vozy s nulovými emisemi jako jedno z opatření v boji s tímto problémem.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Nejkrásnější cesta Nissanem Leaf je po ČR, páč díky neustále jen slibovaným rychlonabíječkám a časté nefunkčnosti těch stávajících je to ten správný adrenalin :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Dějištěm čtvrté části turné byla země, kde se Nissan LEAF rodí, Velká Británie."

To těžko, země Velká Británie už více než 200 let neexistuje, nyní je to Spojené království.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Oni ten ostrov Velká Británie potopili nebo co že neexistuje?


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station