Nissan Leaf mezi třemi nejprodávanějšími auty v Norsku za rok 2016

redakce - 27 Červen 2016

Nissan Leaf je v roce 2016 v Norsku třetím nejprodávanějším osobním vozem a nejprodávanějším elektromobilem.auto elektromobil Nissan Leaf Norsko prodej

Nissan Leaf si udržuje svou pozici nejprodávanějšího elektromobilu všech dob – po celém světě se jej prodalo přes 224 000 kusů.
foto: Nissan

TISKOVÁ ZPRÁVA

Prodej elektromobilů Nissanu Leaf v Norsku od loňského roku výrazně vzrostl – doposud bylo v roce 2016 prodáno 2450 vozů, což představuje oproti stejnému období loňského roku nárůst o 58,7 %.

Podle nejnovějších údajů je Nissan LEAF zatím v roce 2016 nejen nejprodávanějším elektromobilem, ale také třetím nejprodávanějším ze všech osobních vozů v Norsku.

Po norských silnicích již jezdí téměř 25 000 vozů Nissan LEAF a jeho prodeje v této zemi prudce rostou – doposud se jej v roce 2016 prodalo 2 450 kusů, což představuje oproti stejnému období loňského roku nárůst o 58,7 %.

Tyto údaje přicházejí poté, co společnost Nissan oznámila za hospodářský rok 2015–16 prodej 16 916 elektromobilů v Evropě – tedy nový roční rekord.

Nissan podporuje 100% elektrickou mobilitu již od roku 2010 a prodává vůz Nissan LEAF jakožto světově první sériově vyráběný elektromobil a model Nissan e-NV200, užitkový vůz s plně elektrickým pohonem.

Norský trh s elektromobily je jeden z největších v Evropě. Od začátku roku 2016 činí podíl elektromobilů na objemu prodeje nových vozů 15 %.

Nissan v Norsku podporuje rozvoj infrastruktury rychlonabíjecích stanic pro elektromobily. Ve spolupráci s řetězcem supermarketů KIWI instaloval Nissan u prodejen KIWI po celé zemi 50 rychlonabíjecích stanic.

Gareth Dunsmore, ředitel divize elektromobilů ve společnosti Nissan Europe, uvádí: „Norsko je průkopníkem přechodu na udržitelnou mobilitu. Těší nás, že Nissan LEAF je i nadále jedním z nejoblíbenějších automobilů v zemi. Nissan stojí v čele hnutí elektrické mobility již od uvedení modelu LEAF v roce 2010. Nyní, když je v prodeji již jeho třetí generace, věříme, že si na stále rostoucím trhu elektromobilů udrží vedoucí pozici.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Spíš by mne zajímalo, kdo je na prvních 2 místech, když mainstreamové (relativně levné) elektroauto Nissan Leaf je až na třetím místě.

Obrázek uživatele jurazhor

asi jsi to špatně pochopil,třetí nejprodavanější ze všech,takže první dva jsou nějaké spalováky

---

jurazhor

To celkové číslo (25000) u Nissanu Leaf mi nějak nesedí s udávanými ročními prodeji. V prodeji je 4,5 roku a přes 5000 za rok bude mít poprvé (a to možná) teprve letos.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak je vidět, lze se i s markety domluvit. To u nás se ve městech dělají nová veřejná parkoviště a kdyby alespoň tam dali několik sloupečků s 230+400V...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak pôjde doba tak aj firmy a obchody s tým ako začnú pribúdať elektromobily na cestách si uvedomia, že stačí pred svojou prevádzkou postaviť niekoľko rýchlo/nabíjačiek a takto môžu prilákať ďalších zákazníkov a môže to byť aj ich obchodná politika...


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.