Mumbai Mirror: auto na vzduch za dva roky

Jan Horčík - 14 Leden 2008

Kolem Tata Motors a projektu auto na vzduch je poslední dobou rušno jako nikdy. Nedávno jsme přinesli zprávu, že auto na vzduch by mohlo být hotové už koncem letošního roku. Aktuální článek v deníku Mumbai Mirror ale přinesl rozhovor se zástupcem společnosti Tata Motors, který sdělil novinám zajímavé informace. Předně, auto na vzduch podle něj potřebuje stále zhruba dva roky vývoje.

Auto na vzduch

Technologie prý stále ještě není úplně zralá na výrobu. Teprve jakmile bude auto na vzduch připravené k výrobě, bude Tata Motors mluvit o případné ceně a datu uvedení na trh. Za druhé, francouzská společnost MDI má údajně nasmlouváno kolem 50 továren v Evropě, Americe i Asii, které by měly auto na vzduch vyrábět. Abychom přilili do kotlíku trochu skepticismu, upozorníme, že už počátkem roku 2004 vývojový tým MDI sliboval, že auto na vzduch bude venku na konci roku 2004. Navíc, jak nás upozornil svým komentářem jeden ze čtenářů, celá idea pohonu na stlačený vzduch má své trhliny právě v technologické proveditelnosti. Také náklady na "dobíjení" auta na vzduch nebudou ve finále tak malé (stlačit vzduch na požadovaný tlak není levné), i když pochopitelně budou řádově menší než v případě aut na konvenční paliva.

zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?