Vrací se elektromobilní soutěž Tichá cesta

redakce - 31 Srpen 2017

V rámci Evropského týdne mobility proběhne jedinečná silniční soutěž elektromobilů a plug-in hybridů Tichá cesta 2017, kterou pořádají ve čtvrtek 21. září společně Praha 13 a Asociace elektromobilového průmyslu. auto Tichá cesta soutěž elektromobilů

Soutěž elektromobilů a plug-in hybridů Tichá cesta 2017 proběhne v rámci Evropského týdne mobility dne 21.9.2017. Program začíná v 9 hodin, start je v 10 hodin ze Slunečního náměstí V Pražských Stodůlkách. Cílem bude projet kontrolní body – nabíjecí stanice na území Prahy podle podmínek, které posádka dostane před startem. Pro tuto část bude určen časový úsek 2 a 3 hodiny. V některých kontrolních bodech budou na posádku čekat úkoly.
foto: Tichá cesta

V průběhu závodu se bude na Slunečním náměstí před radnicí Prahy 13 konat prezentace soutěžních vozidel, firem a organizací působících v oblasti elektromobilního průmyslu.

Souběžně bude probíhat soutěž pro školáky podporující soutěžní posádku a další doprovodný program. Každý příchozí si bude moci vyzkoušet jízdu na elektrokole. Nebude chybět občerstvení a hudba.

Samotná soutěž je rozdělena na dvě části. V 10.00 odstartuje první část pro posádky v elektromobilech a plug-in hybridech. Cílem bude projet kontrolní body – nabíjecí stanice na území Prahy za daných podmínek, které posádka dostane před startem.

Pro tuto část bude určen časový úsek 2 a 3 hodiny. V některých kontrolních bodech budou na posádku čekat jednoduché úkoly. 
Paralelně bude probíhat druhá část soutěže, kdy bude vylosovaný školní tým složený s žáků škol P13 podporovat řešením soutěžních úkolů.

Zájemcům z řad firem je umožněno stát se Partnery akce a budou moci využít prostoru Slunečního nám. pro statickou prezentaci. Soutěže se mohou zúčastnit jen elektromobily a plug-in hybridní vozidla, která jsou přihlášena k běžnému provozu a svou výbavou odpovídají platným předpisům.

Musí to být vozidla poháněná pouze elektricky, u nichž je energie k pohonu uchovávána v bateriích (elektromobily) nebo tzv. plug-in hybridy.

Do pondělí 18. září 2017 do 22.00 se mohou vlastníci nebo provozovatelé soukromých či služebních elektrických vozidel přihlásit k účasti v závodě odesláním přihlášky, kterou naleznou na tichacesta.cz.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč je proboha akce ve čtvrtek dopoledne??:-(
To se tedy určitě zúčastní soukromých posádek...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ASEP = ASOCIACE ELEKTROMOBILOVÉHO PRŮMYSLU

asep.cz

pěkný 1* :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mě z menu funguje jen ASEP.cz a Proč :)) Zbytek nefachá :(

Obrázek uživatele Radovan

Postupně nabíhají ostatní volby, ASEP aktuálně mění web po letech za nový.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrole-station