Volkswagen spolupracuje s IBM, automobilový průmysl prochází digitální transformací

redakce - 16 Květen 2019

Společnost IBM oznámila spolupráci s evropskými společnostmi – Volkswagen, Moovster a Vinturas – které mohou redefinovat budoucnost svého automobilového průmyslu s hybridním cloudem a AI.Společnosti Volkswagen, Moovster a Vinturas spolupracují s IBM na poskytování obchodních poznatků napříč automobilovým hodnotovým řetězcem.

Společnosti Volkswagen, Moovster a Vinturas spolupracují s IBM na poskytování obchodních poznatků napříč automobilovým hodnotovým řetězcem.
foto: Volkswagen

„Podle předpokladů se náš vztah k vozidlům i způsob, jakým cestujeme, v nadcházejícím desetiletí dramaticky změní,“ řekl Dirk Wollschlaeger, globální generální manažer IBM pro automobilový, letecký a obranný průmysl. „AI a Hybrid Cloud jsou považovány za klíčové hnací síly k rozvoji obchodních modelů, kde hlavní roli hrají personalizované digitální služby ve vozidle a jeho okolí.“

Průzkum IBM mezi manažery v automobilovém průmyslu z celého světa v září 2017 ukázal, že 73 % dotazovaných věří, že budoucí služby mobility budou muset být vytvořeny společně se spotřebiteli, protože digitální technologie redefinují náš vztah s našimi vozidly. IMB pracuje na zavedení hybridního cloudu a AI – včetně IoT a Blockchainu – aby pomohly automobilovým společnostem digitálně se posunout na zcela novou úroveň.

IBM oznamuje spolupráci

Volkswagen Sachsen GmbH v německém Zwickau položil základy pro splnění závazku koncernu Volkswagen prodávat do roku 2025 více než milion elektrických vozidel ročně. VW Sachsen spolupracuje s IBM na implementaci SAP S/4HANA, ERP systému sloužícího jako pilot pro celosvětové zefektivnění finančních služeb pro značku Volkswagen osobní automobily.

Moovster, mnichovský start-up zaměřující se na mobilitu a umělou inteligenci, vyvinul novou platformu pro mobilitu jako službu (Mobility-as-a-Service) pro zaměstnavatele, zaměstnance, občany a inteligentní města, která chtějí zlepšit mobilitu ve velkých městech.

Moovster dělá každodenní mobilitu flexibilnější, šetří peníze uživatele a odměňuje je za udržitelné a zdravé chování v oblasti mobility. V reakci na stále více přetížená města motivuje Moovster uživatele, aby využívali alternativní možnosti dopravy, například osobní kolo, elektrický skútr, nabídky sdílené jízdy nebo veřejnou dopravu. Řešení běží na prostředí IBM Cloud. Sledujte je na adrese getmoovster.com.

Vinturas, nizozemská logistická společnost se zaměřením na automotive, zavádí technologie IBM Blockchain, aby pomohla zlepšit zážitek z nákupu nového nebo ojetého automobilu.

Díky použití blockchainu pro nahrazení starších systémů založených na papíře bude platforma Vinturas budovat větší transparentnost a efektivnost při pohybu vozidel mezi výrobci, prodejci a leasingovými společnostmi a napomůže tak zvýšit důvěru kupujících a snížit podvody s DPH, počty najetých kilometrů a dovozních cel, které každoročně v Evropě stojí miliardy dolarů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

k čemu je dobrý TESLA Sentry Mód ??

https://www.novinky.cz/auto/504972-muzi-v-usa-poskrabali-teslu-klicem-a-bouchnuli-do-ni-dvermi-vuz-vsechno-natocil.html

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Se budou frajirci divit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak znám amíky, tak se z toho stane narodní sport, s maskách dělat kolem auta různé nechutnosti apod. EU se k tajnému natáčení lidí, pohybujících se kolem auta (nbapř. při parkování apod.) vyjádřila celkem jasně - GDPR musejí být osobní údaje shromažďovány pro určité, výslovně vyjádřené a legitimní účely s tím, že takovéto zpracování musí splňovat podmínky zákonnosti ve smyslu a nezbude než vyžadovat souhlas natáčeného subjektu.

Obrázek uživatele ozana

Natáčení je pro legitimní účel - ochrana majetku.

Od někoho kdo vám způsobil škodu přece nebudete požadovat souhlas, abyste ho mohl žalovat.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zkuste použít pro legitimní účel v Rakousku kameru v autě, nebude se vám ta pokuta líbit.

No to sou zase teda hovadiny, jak je může někdo platit za takvý blbosti..

Reknete to VW, treba se chyti za nos.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol