VIDEO: pohled zblízka na 40kWh baterii nové verze elektromobilu Nissan Leaf

Jan Horčík - 26 Červenec 2018

YouTube kanál EVs Enhanced publikoval tříminutové video, ve kterém podrobně rozebírá 40kWh baterii nového Nissanu Leaf a srovnává ji s minulou generací.auto elektromobily baterie 40 kWh Nissan Leaf

Změny u nové verze baterie jsou spíše kosmetické - tu jeden nový drát, tu přesunutá pojistka. Jinak v podstatě stále to samé.
foto: EVs Enhanced

I díky nové verzi se 40kWh baterií je dnes elektromobil Nissan Leaf nejprodávanějším elektromobilem v Evropě. A to navzdory problemům právě s baterií, která se po rychlonabíjení často přehřívá (aféra Rapidgate).

Na vině je absence aktivního tepelného managementu. Ostatně, není se moc co divit - baterie je podle pitvy na videu z velké části totožná s původní 30kWh baterií, kde termální management také chyběl.

Zásadnější změny v konstrukci baterie, včetně aktivního tepelného managementu, se obecně očekávají teprve s příchodem 60kWh verze Nissanu Leaf. Ta má na trh přijít už příští rok, představena bude možná ještě letos.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Melo spíš být - Pohled zblízka na zastaralou 40kWh baterií od Nissan Leaf.

Vážená redakce, po delší době jsem se opět přihlásil a ejhle, zase na mne vybafla reklama přes celou šířku obrazovky a na třetinu výšky.
Toto si laskavě zasuňte do výtrusnice.
Sbohem a šáteček  :-(

Obrázek uživatele Jan Horčík

Vážený pane Mykanec, vaše reakce nás samozřejmě mrzí. Nejsme nicméně ani první, ani poslední internetový magazín, který takový formát reklamy využívá. Jen upozorňujeme, že reklama se nezobrazuje při každé session a navíc je možné ji jedním kliknutím zavřít.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Což na věci ze už to stím presirate nic nemění.

a z čeho si myslíš, že je takový web živý? Můžeš jim navrhnout třeba vlastní peníze za sponzoring, který se nikde neobjeví nebo to můžou dělat jako placený server a můžeš si kupovat přístupy - to by asi mohli rovnou zrušit....

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele Kuk

Klasický obhajování agresivní reklamy překrývající obsah bojem redakce o holý život a skývu chleba, zatímco prostoru na neagresivní reklamu je na stránce snad víc než 70 % plochy. To vám tak žeru. Takový argumenty si vetkněte někam.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

reklama určitě obtěžuje každýho, ale zatím jiná možnost asi nebude - pokud se autor provozováním webu živí. Popř. pán má nějaký návrh nebo jen zásadně odmítá.... ?

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nikdo nikoho nenutí si reklamy zobrazovat, je to na každém. Kdo se neuživí bez reklam, tak to asi nedělá dobře.

Nissan se zameril na provoz v zime kde hodne chladna baterka dela vetsi potize s kapacitou a nabijenim. Proto bude tepelne izolovana. V lete se to obrati v nevyhodu. Pro jezdeni v dosahu jednoho/dvou nabiti behem 24h je rapidgate bezvyznamny. Leaf je urceny pro lokalni pouzivani. Komu to nestaci, musi vyckat novou 60 kWh verzi. Kazde auto ma svuj optimalni provozni rezim. Mimo optimum nefunguje optimalne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud tu 60ku zase nezprasi tak snad. Ale oni stejně nejspíše spraší na autě ostatní věci jako nabíjení nebo maximálku,takže to bude jedno.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to si piš, že tam něco zkurv.. Přeci BEV nemůže být lepší jak spalovák :)
To by tak bylo holoubkové.

Obrázek uživatele Anonym123

F500e je vyslovene mestský malý BEV, rovnako SMART ED 2 i 4 a majú aktívny teplotný menežment. ak to urobili pri vozítkach, ktoré nechceli, ale musia vyrábať iba aby mohli predávať milované spaľováky, prečo výrobca, ktorý sa hrdí najmasovejším BEV to neurobí? asi preto, lebo nemusí. predá i tak, lebo iné si v ÉÚ nekúpime.

Tak dúfam ze do novej 60+kWh batérie už dajú aj aktívne chladenie. Dodávateľ bude LG myslím. Plus zo 60kWh batérie to budú nižšie násobky C ako pri prevádzke tak aj nabíjaní.Zaujímavý bude súboj Kona 64kWh,Nissan 60?,kia 64?...ponuka 60kWh+ áut sa rozrastá. A ešte je tu otázka ako to zamieša Tesla 3 a jej cena v Európe.

Obrázek uživatele honza.t

Tady je vidět nevýhoda oproti Tesle .
Tesla má díky malým článkům Možnost lépe temperovat každý článek a tím snadněji udržet jejich teplotu u požadovaném rozmezi.
Malé akumulátory se snadněji teplotně uhlídají nez velké kde bude teplota více kolisat .
Malý akumulátor má větší teplosměnnou plohu a lépe předává přebytečné teplo .
Velký článek by zase měl být levnější na výrobu v poměru na kapacitu .

Tesla má nucené chlazení baterie tak jako Nissan eNV200 s 24 i 30kWh baterií tzn na velikosti článků to až tak nezávisí.
Tady je problém v tom, že se u nás zase používá něco na věci, ke kterým ten výrobek nebyl určen - prostě Leaf ani s 40kWh není dálniční křižník, ale auto pro městský a příměstský provoz.
Větší článek a menší prostor mezi nimi zase znamená lepší energetickou hustotu - tzn. je to vždy o kompromisu. Je to jako by jste řekl, že třeba F1 je na nic, protože nemá žádný kufr a víc lidí se tam nevleze...

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zato Nissan eNV-200 dálniční křižník je. ;-)

Jak už jsem psal v jiné diskuzi, "na kratší popojíždění po městě s nabíjením přes noc" bohatě stačí baterka 18kWh nebo 24kWh a nemusí tedy Nissan ani žádná jiná automobilka rvát do auta na městský a příměstský provoz zbytečně velkou baterku 40kWh. Velké baterky jsou naopak pro větší vzdálenosti, kdy nemá člověk možnost a/nebo čas po trase nabíjet. Pokud chce někdo dělat BEV s 40+kWh do města, tak právě toto JE ekonomický i ekologický NEsmysl. A dělat větší baterku jen proto, abych nemusel nabíjet každou noc, ale každou třetí noc, to je taky nesmysl.

Oblíbeným argumentem odpůrců elektromobilů je "elektromobil nikam nedojede". Tak jim automobilka udělá auto, které alespoň papírově "někam dojede". A lidi s tím stejně jezdí "kolem komína". Fakt na hlavu. ;-/
Dalším argumentem je, že "elektromobil je moc drahý". Tak jim automobilka udělá ještě dražší auto s ještě větší baterkou... aby mohli opět jezdit "kolem komína". Logika jak prase. ;-/

Jediný logický důvod, který mě napadá, proč to Nissan udělal tak, jak to udělal: bazary budou zanedlouho plné Leafů 40kWh, kterých se budou jejich zklamaní majitelé zbavovat, díky čemuž jejich ceny klesnou natolik, že si je budou moci dovolit i ti, co dneska řvou, že je elektromobil příliš drahý. Pak dojde konečně k opravdovému rozvoji elektromobility. :-) :-) :-)

Sorry, že jako elektromobilista jsem takový skeptik, ale fakt tak krásné auto mě opravdu příšerně zklamalo. A přitom stačily třebas i ty blbé 2 ventilátory. Když se o tom bavím s majiteli městských a příměstských elektromobilů Peugeot Ion, tak nechápavě kroutí hlavou, jak je toto vůbec možné.

---

Hyundai Kona 64kWh, 17.300 km
Nissan Leaf 40kWh, 36.700 km

v podstatě se s vámi asi dá souhlasit. Jenže většina lidí v bere auto jako universální prostředek tzn 99% courání po městě a okolí a pak na dovolenou popř. jinou delší trasu. Málokdo má před barákem stát SUV na horší cesty, malé auto do města, vetší auto na delší trasy, pickupa pro matroš do stavebnin atd.- kam to chcete dávat? Navíc větší baterka má smysl i v tom, že při stejném km nájezdu budete mít menší počet nabíjecích cyklů a ta malá baterka fakt dost člověka limituje. Mám Leaf 2015, 24kWh najeto cca 130tis km. Pro většinu cest naprosto dostatečný, ale pak vezmete třeba manželku s dětma do Brna na divadýlko, které končí ve 21h, pak jedete na nabíječku, máte 22h, pak se u jedné nabíječky musíte zastavit po cestě a domů přijedete v 1-2h v noci. Manželka to okomentuje, že je to na ho_no a spí druhý den až do oběda.
Lidi si nebudou komplikovat zbytečně život a malá baterka v autě komplikace je. Osobně si další EV koupím min. s 60kWh baterií.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Možnost lépe temperovat každý článek? Nevede nahodou do/z baterky jedna trubka? A nechladi se clanky nahodou jen pres malou plochu a ne pres cely plast? Myslim, ze primo mezi clanky chladici/ohrivaci kapalina netece. Ale muzu kecat. Prvni odkaz z google: How are the Tesla 18650 cells in the battery pack cooled?

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol