Vesmírný průmysl v ČR je na světové špičce, začíná CZECH SPACE WEEK

Jan Horčík - 11 Listopad 2019

Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, kosmickým inkubátorem ESA BIC Prague a dalšími partnery připravilo již druhý ročník Czech Space Week - sérii akcí pro veřejnost, studenty, startupy i průmyslové podniky zaměřených na vesmírnou tematiku.Generálním partnerem festivalu je společnost SAB Aerospace a celý program najdete na www.czechspaceweek.com.

Generálním partnerem festivalu je společnost SAB Aerospace a celý program najdete na czechspaceweek.com.
foto: CZECH SPACE WEEK

Kosmického průmyslového dne, který proběhne v brněnském planetáriu 12.11., se zúčastní i absolventi kosmického výcviku - vojenský pilot a první evropský astronaut Vladimír Remek a Ariane Wyen, jednatelka české pobočky OHB Czechspace.

Všichni návštěvníci si také budou moci prohlédnout maketu družicového dispenzeru rakety Vega, který staví brněnská firma SAB aerospace a jedná se o největší kus rakety, který kdy v Česku vznikl.

Samotný dispenzer, který nyní v brněnské hale čeká, až ho inženýři z Evropské kosmické agentury (ESA) zapasují do špičky rakety, by se spolu s Vegou měl na svou kosmickou cestu vypravit z francouzské Guayany v příštím roce.

Na Czech Space Week přijedou do Prahy také úspěšné ženy z kosmických agentur v čele s vedoucí týmu pilotovaného a robotického průzkumu vesmíru Evropské kosmické agentury (ESA) Jennifer Ngo-Anh.

Na panelové talkshow Space for Women, která se koná 13. listopadu v pražském Operu, Jennifer pohovoří o roli žen ve vesmírném programu a podělí se o svůj životní příběh, jak se jako německá rodačka dostala ze studia medicíny až k doktorátu z neurověd na prestižní americké univerzitě v Portlandu. Závěrem celého týdne pak bude v Brně koncert Pražského filmového orchestru.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil