Veletrh úspor energií Solar Praha slaví 10. jubileum

redakce - 26 Červen 2013

Veletrh Solar Praha oslaví v lednu 2014 10 let svého trvání. Za dobu své existence již dostatečně vstoupil do povědomí veřejnosti a jeho hlavní téma – úspory energií, náhrada tradičních zdrojů tepla obnovitelnými zdroji či například možnosti úspor v dopravě v podobě alternativních pohonů je zárukou přitažlivosti pro všechny návštěvníky. Veletrh Střechy Praha 2014

Veletrh Solar Praha v roce 2014 oslaví 10. jubileum
foto: Střechy Praha

23. až 25. ledna 2014 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude veletrh Solar Praha v souběhu s veletrhem Střechy Praha, který je největší akcí v oboru střech u nás, a s veletrhem Řemeslo Praha zahajovat nadcházející stavební sezonu.

Trojlístek veletrhů Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha podruhé doplní veletrh For Pasiv, který se věnuje nízkoenergetické výstavbě a provozu pasivních a nulových budov.

Veletrh Solar Praha zahrnuje veškeré alternativní zdroje energie jako jsou fotovoltaika, solární termika, větrné i malé vodní elektrárny, využití biomasy, kogenerace, tepelná čerpadla a akumulace vyrobené energie.

Další oblastí veletrhu jsou úspory energií obecně, od úspor elektřiny, vody, výstavby nízkoenergetických budov po například šetrnou dopravu s alternativními pohony v podobě elektromobilů, elektroskútrů, elektrokol a dalších technických novinek.

Souběžný veletrh Střechy Praha má již 15 let jasnou specializaci a ustálené základní body nomenklatury, které zahrnují střešní krytiny a materiály, tepelné izolace, střešní doplňky, střešní okna a světlíky, obvodové pláště a veškeré služby pro stavbu a rekonstrukce střech. Akce doplňuje 2. ročník veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků s názvem Řemeslo Praha.

Záštity veletrhům udělily významné instituce a organizace jako jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, ČVUT Praha fakulta stavební, VUT Brno fakulta stavební, Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. Na přípravách veletrhů a jejich doprovodných programů úzce spolupracují i další odborné svazy, cechy a asociace.

K jubilejnímu ročníku Solar Praha se chystá bohatý doprovodný program. Jednou z aktivit budou bezplatná poradenská centra, kde návštěvníci získají zdarma ucelené aktuální informace z oblasti úspor energií a využívání alternativních zdrojů energie, včetně konzultací s odborníky pro úspěšné získání dotací. Užitečné rady z oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí mohou zájemci získat od nezávislých a kvalifikovaných odborníků ze společnosti EkoWATT, hlavního partnera veletrhu Solar Praha.

První veletržní den se bude konat jubilejní 15. ročník Konference Izolace 2014, jejímž pořadatelem je expertní a projektová kancelář A.W.A.L. Konference se bude tentokrát věnovat především šikmým střešním plášťům.

Jedním ze zvýrazněných témat veletrhů Solar Praha a Střechy Praha budou Obvodové pláště budov. Řešit se budou například společné funkční požadavky pro obvodové pláště a střechy jako jsou mechanická odolnost, požární bezpečnost, ochrana zdraví, ochrana proti hluku, bezpečnost při užívání, úspory energie a tepla či estetické požadavky.

Program veletržního dění zahrne kromě přednášek, seminářů a diskusí pro odbornou i laickou veřejnost i praktické prezentace nových produktů včetně řešení technických detailů a ukázek technologických postupů.

Na své si tak přijdou jak široká veřejnost tak stavební odborná veřejnost - projektanti, architekti, realizátoři a zástupci stavebních firem, zástupci měst a obcí, vlastníci domů či bytů. Vybrané semináře jsou pravidelně akreditovány Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a zařazeny do programu celoživotního vzdělávání.

Přihláškové materiály jsou k dispozici na webových stránkách veletrhů www.strechy-praha.cz. Včasné zaslání vyplněných přihlášek k účasti do 30. 9. 2013 bude zvýhodněno nižší cenou za výstavní plochu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station