Úředníci ve Valašském Meziříčí budou jezdit v elektromobilu Hyundai

redakce - 09 Říjen 2017

Zcela nový vůz Hyundai Ioniq Electric má k dispozici město Valašské Meziříčí. Elektromobil zaměstnanci městského úřadu přijali od zástupců automobilky Hyundai. auto předání elektromobilu Hyundai Ioniq Electric

Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (vlevo) přebírá elektromobil Ioniq od zástupce společnosti Hyundai.
foto: Hyundai

TISKOVÁ ZPRÁVA

Čistě elektrický vůz má sloužit pro běžné služební cesty úředníků po městě. Díky svému dojezdu až 280 kilometrů (NEDC) však bez problémů zvládne i delší cesty za hranice kraje.

„Máme zájem přispívat ke kvalitě životního prostředí ve městě, zvláště pak k vyšší čistotě ovzduší, která je pro nás prioritou. Moderní elektromobil je jednou z možností a věřím, že se nám podaří do budoucna přesvědčit i další uživatele, kteří s elektromobilitou dosud nemají zkušenosti. Více než zajímavé jsou také nízké provozní náklady tohoto vozu,“ vysvětlil starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek s tím, že výběr vozu Hyundai Ioniq proběhl ve výběrovém řízení.

„Vzhledem k tomu, že Hyundai je jedním z lídrů v oblasti technologií pro výrobu elektromobilů, věřím, že s vozidlem budeme spokojeni,“ dodal starosta.

Automobilka Hyundai navíc poskytuje na všechny své vozy pětiletou záruku a v případě elektromobilu i osmiletou záruku na akumulátory. Vůz Ioniq je možné dobíjet jak proudem z rychlonabíjecí stanice, tak i ze standardní sítě.

„Všechny tři varianty vozů Ioniq si na českém trhu postupně získávají své příznivce. Jsme rádi, že se zástupci městských a regionálních samospráv v České republice přidávají k celosvětovému trendu využívání vozů s alternativními a úspornými pohony, což je oblast, ve které je Hyundai na absolutní špičce,“ doplnil Miloš Adámek, mluvčí společnosti Hyundai Motor Czech.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já byl na několika předváděčkách s EV, kde jsme starostům ukazovali jaké je to mít EV a přesvědčovali je, že je to dobré si takové auto pořídit, zvlášť když jim stát na to z větší části přispěje.
Když už se podařilo takového starostu přesvědčit a ten musel přesvědčit i radu aby takové EV koupili, tak se tu na něj snese hrozná sprška urážek, že o elektromobilitě nic neví a pod.!

Samozřejmě že nic neví, ale pořízením EV se naučí a zkušenosti získá stejně jako většina z nás co jezdí s EV.
"Učený z nebe nespadne".

Myslím, že můžeme být rádi za každé nové EV na našich silnicích.
Třeba jejich zkušenosti s EV, pomůžou rozšířit EV i u ostatních starostů a měst.

Jediné k čemu bych se přikláněl, je aby zřizovali v každém městě veřejný Wallbox. Jestli a za kolik ho zpoplatní nechám na nich.

Konktrétně zde ve Valmezu svůj Wallbox mají, ale neveřejný!

Obrázek uživatele M.Krupka

Byl bych rád, kdyby zástupci městských a regionálních samospráv v České republice přispěli k celosvětovému trendu využívání vozů s alternativními a úspornými pohony tím, že by dali k dispozici jednu volnou elektrickou zásuvku v každé obci.
Vyšlo by to na málo peněz a vyřešilo by to elektrickou slepotu.

Ano, pořád to tu někde píšu. Každá obec má již k dispozici zásuvku pro veřejné účely (poutě, trhy, hasičárny, ...). Stačí to dát k dispozici jakýmkoli způsobem (platba za parkovné nebo jiné služby). A je vyřešeno alespoň na nějakou dobu a pojďme řešit dále ... Po nějaké době vyhodnotíme a přizpůsobíme podmínky. A najednou to nebude o dojezdu a o jiných výmluvách. Volební program jak "Fík"!

Obrázek uživatele PaRi

Já bych něco řekl, ale jelikož jsem místní, tak budu držet pysk.
Ale do budoucna: "Já jsem to říkal!" ;-)

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (5300 km)

Tak to řekněte. Nebo ve ValMezu platí ono známé "mlč, máme demokracii"? ;-) Navíc pokud to neřeknete teď, tak ani v budoucnu nebudete moci tvrdit: "Já jsem to říkal!"

Mimochodem, když jste místní - už se ví, kde bude ten městský Ioniq nabíjet? U Inchanetu na Palackého? Nebo město zřídí nějakou (veřejně přístupnou) zásuvku? Jestli bude moci zasunout i někdo jiný než pan starosta. ;-D

Starosta Stržínek: "...věřím, že se nám podaří do budoucna přesvědčit i další uživatele, kteří s elektromobilitou dosud nemají zkušenosti."
On ve ValMezu ještě někdo nemá zkušenosti s elektromobilitou?!?!?
To zní skoro jako kdyby byl ValMez pro elektromobilitu "pole neorané" a jako kdyby pan starosta neměl ani tušení o tom, že má coby kamínkem dohodil nestora české elektromobility F.Kubiše.

---

Hyundai Kona 64kWh, 1.500 km
Nissan Leaf 40kWh, 33.000 km

Obrázek uživatele Radovan

Po zkušenostech s přepisy novinářských rozhovorů si sice nejsem jistý, zda to tak pan starosta Stržínek řekl, ale pokud ano, tak by si měl dát preventivně jednu přes držku. A zamyslet se nad tím, jak zná své město, jež je nejen v rámci Moravy průkopníkem a elektromobilní Mekkou. Ano, pan Kubiš bydlí v Rožnově, ale ve Valmezu léta podniká a Robe se dá docela špatně přehlédnout. Namátkou první Nissan Leaf v ČR, jedna z úplně prvních Tesla Model S v ČR, jedna z prvních soukromých rychlonabíječek v ČR, navíc dlouho rychlonabíjení zcela zdarma a i dnes přijatelná cena. To jen tak na okraj, kdyby pan starosta nevěděl, jak se občané postarali sami o sebe, zatímco podmínky pro čistou mobilitu ve městě by měl dělat právě on a jeho lidi.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Jak pan starosta mluví jen za sebe :))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion