Továrna BMW vyrábí z odpadků vodík

redakce - 14 Říjen 2015

Dnes už klasický film Návrat do budoucnosti udivil autem cestujícím časem a poháněným odpadky. Továrna BMW sice časem cestovat neumí, ale odpadky zpracovává obstojně.auto továrna BMW vyrábí z odpadků vodík pro vysokozdvižné vozíky

Plnění vysokozdvižného vozíku v továrně BMW ve městě Greer.
foto: BMW Manufacturing

Továrna automobilky Greer v Jižní Karolíně () jako první na světě spustila unikátní projekt. Díky spolupráci s dalšími firmami a institucemi dokáže zpracovávat bioplyn z nedaleké skládky.

Bioplyn se přeměňuje na vodík a ten je pak plněn do vysokozdvižných vozíků operujících na ploše továrny. Tam se díky fyzikální reakci přeměňuje na elektřinu, která vozíky pohání.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ministri financi na celem svete budou podporovat radeji vodikova, nez akumulatorova auta. Vodikove auto si doma z vlastni FVE nenabijeme. Cerpani vodiku u cerpacich stanic je klic k vyberu dani. Basta a rozhodnuto, vodikove auto do kazde rodiny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ministri financi na to ale nemaj ani v rozpoctech ani na vlastynich uctech ba ani na uctech sponzoru ;) kdyby na to meli jiz davno v tom vodikovem aute jezdis vetsina z nas, proto vodiku ktery tlaci v osobni doprave vpodstate jen Japonci stoji mnohanasobne vetsi diganty ktere je financne semelou kdyby chteli i nekolikrat, mimojine za baterkama stoji dnes i ropne spolecnosti v cele s Aramkem (nejvetsi ropna spolecnost sveta) ;)

vyber dani se da udelat mnohem elegantneji a snazsi cestou, navic se tim zdani uplne kazdej ujetej km, asi vis o cem je rec ze?

jinak tohle je presne to jak by se vodik mel delat a zuzitkovat, lokalne na obsluznou infrastrukturu, tam dava smysl :)

Obrázek uživatele Jolinar

Muzes me prosim odkazata na ten Aramk/Aramak? Nebo snad Aramark? Ten ale snad ani s ropou nic nedela a ma jen 7,2 miliardy dolaru Market Cap. Pro srovnani Tesla ma ~28 mld. a Chevron 169 mld. a Apple 628 mld.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

odkaz ti dal Josef, ale mam dojem ze jiz nejsou obchodovatelni coby statni podnik Saudske Arabie, ale odhadovana cena je tusim okolo $400 miliard

Obrázek uživatele Jolinar

aha, Aramco, proto jsem to nemohl najit...
wiki tvrdi "Saudi Aramco's value has been estimated at anywhere between US$1.25 trillion[7] and US$7 trillion,[8] making it the world's most valuable company."

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

aha vidis dokonce, jsem je sakra podcenil :D

Obrázek uživatele Josef

http://www.saudiaramco.com/en/home.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Žádný problém. Tak jak existují konverze spalováku na elektro auto, mohou existovat i konverze z vodíkovce na elektrické auto s baterií. Každé vodíkové auto je přece jen nepřesné pojmenování pro elektrické auto (EV) jen namísto baterie má palivový článek.

Co brání vybrat palivový článek spolu se zmraženou vodíkovou nádrží a vložit na jejich místo baterie? Možná nějaké technické problémy, které se ale dají překonat. Pro zlaté české ručičky a vychytralou českou mysl jen otázka času.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Konvertovat vodikove auto na akumulacni je jaksi zcestne. Koupim drahy palivovy clanek a vymenim za drahe akumulatory a jeste bastlit jak za totace. Mozna par blaznu by to udelalo, ale tech 99,9 % aut by tankovalo vodik vcetne dane.
Jinak ten vodik neni zkapalneny pri nizkych teplotach, ale pouze stlaceny na vysoky tlak v plynnem stavu.

Kolik % dieslu jezdi dnes na ciste repkovy olej? A to je bez velkych premen mozne. Skoro nikdo, tak kdo by predelaval vodik na aku?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ona ta cena baterii zas tak velka neni a bude stale klesat, v dobe kdy by mohli mit vodikova auta aspon nejakou teoretickou sanci zde budou ji zmiliony baterkovich elektromobilu a cena za 1kWh bude pod $80-100, a tak jako jsou k mani prestavby i hybridu na silnejsi baterky, tak budou i nadale

vzhledem k cene a slozitisti ekosystemu nema osobni vodikova doprava proste sanci na uspech, nikdo do toho neda tolik penez aby se postavil mnohanasobne financne silnejsim protivnikum kteri dnes za baterkama stoji, prirovnal bych to asi k tomu jako by Ceska Republika chtela vyhlasit valku USA :D proste vodik ber zaprve jako konkurenta a zadruhe jako extremne drahou vec, takze mas dva celkem vyznamne problemy, je to drahe a stoji proti tobe konkurence co ma asi milionkrat vic penez nez ty, tak hodne stesti s prosazovanim vodiku

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. 100 lidí 100 chutí. Co je jen lidové vysvětlení války o zajími, která je stará jak lidstvo samo. Masovka v předělávání to možná nebude, ale všechno jde, když se chce. Palivový článek prodáte tím co budou tankovat vodík včetně daně. A předělávat to budou možná stejní co dnes predelavají spalovák na elektro - evalbum.com

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale spíše než vodíková , tak metanová !!!! Metan je světovým problémem číslo jedna. Ale rozhodně nastoupená cesta elektromobility nebude už nikdy zatracena, spíše naopak. Další vývoj a progresivita elektřiny bude i budoucnu významným motivem a nutností k přežití. vn55k


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?