Tesla: létající auta i obojživelné stroje? Musk říká ano!

Jan Horčík - 25 Červen 2014

Není tomu tak dávno, co se Elon Musk, šéf Tesla Motors, vyjádřil v tom smyslu, že "Tesla by rozhodně mohla postavit létající auto". Řekl to pro britský deník Independent. Aktuálně se rojí spekulace, že by Tesla mohla vyrábět také obojživelné auto.auto létající auto Lotus Esprit z méně známé Bondovky Špión, který mě miloval s Rogerem Moorem

Auto-ponorka Lotus Esprit z méně známé Bondovky Špión, který mě miloval s Rogerem Moorem
foto: InsideEVs

Vezměme to ze vzduchu na zem a pak pod oceán. O létajícím autě prohlásil Elon Musk, šéf Tesla Motors, pro britský Independent následující:

"Rozhodně bychom mohli postavit létající auto, ale to není ta nejobtížnější část. Ta spočívá v tom jak postavit létající auto, které je extrémně bezpečné a tiché? Protože když bude řvát, spoustu lidí tím akorát naštvete."

už dávno není sci-fi. Pracuje na nich třeba americká společnost Terrafugia a na sousedním Slovensku dokonce vzniká Aeromobil. Jen pro připomenutí, Elon Musk je šéfem společností Tesla Motors vyrábející elektromobily Tesla Model S a SpaceX, která posílá rakety do vesmíru.

Ten samý Elon Musk si nedávno v aukci pořídil slavný obojživelný vůz, který byl k vidění v bondovce Špión, který mě miloval (s nechvalně proslulým Rogerem Moorem). Dnes je tento unikát, speciálně upravený Lotus Esprit, vystaven v designovém studiu Tesla Motors v Hawthorne.

Ve skutečnosti samozřejmě model není schopný pohybovat se pod vodou, což Muska údajně dost zklamalo (aby ne, když za něj dal skoro za milion dolarů). "Proto jsem se rozhodl jej upgradovat o elektrický pohon z Modelu S a zkusím z něj udělat skutečného obojživelníka." Chystá tedy Tesla také auto-ponorku?

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

On si jako fakt myslel, že se to může pohybovat pod vodou? Tak to mě trochu u něj zaráží.

Obrázek uživatele honza.t

Takové stroje existují !
Rinspeed's first underwater Car
https://www.youtube.com/watch?v=sJC7E06IBXI
Underwater Electric Car | ZapRoot
https://www.youtube.com/watch?v=AqinaneamsU

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aj lietajúce auto existuje.

Aerocar je prvým dopravným prostriedkom na svete, ktoré mohlo oficiálne jazdiť po ceste a zároveň aj lietať. Dvojmiestne vrtuľové lietadlo vzniklo na základe prototypu z roku 1949, americký výrobca ho uviedol na trh o päť rokov neskôr 1954.

Stroj, napriek tomu, že je starší viac ako 60 rokov, dosahuje vo vzduchu maximálnu rýchlosť 177 km/h, na cestnej komunikácii 96 km/h. Cena tohto lietajúceho auta však nie je nízka – vyjde vás na 800 000 libier (asi 965 tisíc Euro).

text
en.wikipedia.org/wiki/Aerocar

obraz
google.com/search?q=Aerocar&tbm=isch

video
James May's Big Ideas - The Aerocar
youtube.com/watch?v=h38UeDb7xw8

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?

Newsletter