Tesla je největší automobilový zaměstnavatel v Kalifornii

Jan Horčík - 19 Květen 2014

Americká automobilka Tesla Motors se stala největším automobilovým zaměstnavatelem v Kalifornii. Zaměstnává tam přes 6000 lidí. Na druhém místě je Toyota s 5300 lidmi, která ale brzy chystá stěhování do Texasu.auto Tesla Motors továrna ve Fremontu výroba elektromobilů elektrických aut

Výroba elektromobilů Tesla Model S v továrně Tesla Motors ve Fremontu
foto: Tesla Motors

Ještě v březnu 2013 zaměstnávala automobilka Tesla Motors kolem 3000 zaměstnanců na plný úvazek. O rok později už je to dvojnásobek a převážná většina z nich je v Kalifornii, kde má Tesla ve Fremontu svou továrnu na výrobu elektromobilů Model S a v budoucnu i Model X, příp. dalších.

Kromě toho aktuálně firma získala nové prostory ve městě Lathrop v okresu San Joaquin. Zatím není jasné co přesně má v nových prostorách vyrůst. Chce tam ale zaměstnat minimálně několik desítek lidí. Podle magazínu Stockton Record tam Tesla bude vyrábět některé komponenty.

Co jisté je, je skutečnost, že Tesla začíná se stavbou své "giga-továrny" na výrobu li-ion baterií. Ta by měla stát v Nevadě, Texasu, Arizoně nebo Kalifornii (o konkrétním státu zatím nebylo rozhodnuto, ale má být v nejbližší době). Továrna by měla během následujících tří let zaměstnat dalších až 6500 lidí.

Pro srovnání, sociální síť Facebook má na celém světě asi 7000 zaměstnanců. Japonská automobilka Mazda má 37 000 zaměstnanců a v roce 2012 vyrobila 1,2 milionu automobilů.

VentureBeat
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když už jsem u těch Tesel, na Aukru jsou nabízeny dvě Tesla Model S k prodeji. Jedna je jetá (asi 4288 km) se 60kWh baterkou, druhá nová s 85 kWh baterií. Pokud máte prachy, můžete je mít bez obvyklého pořadníku.

Obrázek uživatele Jolinar

ta se 60kWh baterii vypada jako americka verze, tu urcite nekupujte, tady v Evrope by vam byla na hovno diky spatnemu (americkemu) nabijeni :-)

U te P85+ to neni jak poznat, takze tam si na to taky dejte pozor...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?