Škoda Auto mládne a otevírá nový inovační prostor InnoCube

redakce - 13 Září 2018

V duchu motta „Ready for the Future“ byl v budově Vzdělávacího centra Na Karmeli v Mladé Boleslavi otevřen inovační prostor InnoCube. Návštěvníci se mohli zblízka seznámit s rozšířenou realitou a vyzkoušet si drony a hoverboardy.Škoda Auto InnoCube je místem pro výzkum, přednášky a diskuze. Ve studentském startupovém inkubátoru budou studenti Škoda Auto Vysoké školy rozvíjet vlastní<br />
podnikatelské nápady.

Škoda Auto InnoCube je místem pro výzkum, přednášky a diskuze. Ve studentském startupovém inkubátoru budou studenti Škoda Auto Vysoké školy rozvíjet vlastní
podnikatelské nápady.

foto: Škoda

InnoCube je prostorem pro výzkum, nové nápady a přednášky o inovacích a nových aspektech digitální transformace. Vzdělávací centrum Na Karmeli nyní s inovačním prostorem InnoCube vstupuje do druhé dekády svého působení.

V rámci slavnostního zahájení provozu InnoCube uspořádala společnost Škoda Auto neobvyklou výstavu: Návštěvníci se mohli seznámit s rozšířenou realitou, videomappingem nebo 3D-tiskem. K vidění byly i takzvané levitrony, které jako by popíraly zákon o zemské přitažlivosti: díky magnetickému poli se menší předměty vznáší vzduchem. Hoverboardy a drony jsou předzvěstí mobility zítřka.

Součástí InnoCube je také skleněná kostka, která obsahuje mikročip s osobními poselstvími členů představenstva společnosti Škoda Auto. Vyjadřují se k očekávanému vývoji v budoucnosti, ale také k tomu, jak se v následujících letech změní vzdělávání, individuální mobilita a automobily.

Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast lidských zdrojů, zdůraznil: „Novým prostorem InnoCube nabídneme našim zaměstnancům zcela nové možnosti, jak se připravit na výzvy, kterým budeme v rámci digitalizace čelit. Budou mít možnost se prostřednictvím přednášek, workshopů a eventů rozvíjet, nechat se inspirovat a díky nově získaným znalostem a schopnostem zvyšovat svoji kvalifikaci.“

Andre Wehner, Chief Digital Officer společnosti Škoda Auto, který zodpovídá za rozvoj společnosti a digitalizaci, dodává: „Celý automobilový průmysl čelí hlubokým společenským a ekonomickým změnám. Na to jsme připraveni. Náš podnik i naše portfolio digitálních služeb důsledně zaměřujeme na měnící se požadavky našich zákazníků. S novým inovačním centrem InnoCube jsme učinili další krok k tomu, abychom tyto změny úspěšně zvládli. Budeme zde vzdělávat naše mladé kolegy podle nejmodernějších měřítek a hledat odpovědi na otázky, které se týkají inovativních témat budoucnosti.“

InnoCube slouží k tomu, aby se zaměstnanci připravili na požadavky digitální transformace a aby v rámci Strategie 2025 výrazně pokročili v digitalizaci podniku. Prostory nové platformy, která bude otevřena všem oddělením společnosti Škoda Auto, jsou rozděleny do několika oblastí.

Vedle speciálního zařízení a vybavení nabízí InnoCube foyer a auditorium pro akce a diskuze. Společnost Škoda Auto bude InnoCube využívat i pro workshopy, hackathony a další eventy. Vybrané akce budou zahrnuty do vzdělávacího programu Škoda Auto Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi.

V InnoCube našel své místo i Student Start-up Incubator - speciální prostor pro studenty Škoda Auto Vysoké školy. Zde mohou studenti vyvíjet digitální obchodní modely a připravovat se na založení startupů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Už se radči přejmenujte na Škodováček.cz ať to nepůsobí tak trapně

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já myslel, že tahle móda "hubů" už díky bohu skončila :D Ostatní firmy už před lety přišly na to, že na pohovce s nízkým stolkem zaměstnanec neudělá a nevymyslí o nic víc, než na normálně pohodlné židli u pracovního stolu. Škodovka je připravena na budoucnost, takže na to teprve bude přicházet :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hm škodovka především už neumí dělat pořádné vozy. Tímhle si svojí popularita moc nezískají.

Obrázek uživatele Radovan

Prostory na Karmeli - i ty stávající - jsou velmi krásné. osobně to tam minimálně jednou ročně služebně navštěvuji. Ovšem jak je Škoda připravena na nové výzvy, jak o tom tlachá její představitel, to opravdu netuším. Chrlí spalováky o106 a pořád mluví o budoucnosti. Ta už je přitom dávno tady, jen nerovnoměrně distribuovaná. Zda Škodě pomůže nově upravený prostor, z něhož budou těžit právě nastupující prváci vysoké školy Škoda Auto, co dostudují v roce 2023, je otázkou. Bude ještě nějaká Škoda? A budou chtít pracovat pro ropáka dinosaura?

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 66 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 24 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda a její dodavatelé mě začínají pomalu pěkně štvát.
Ať laskavě nic módního a sotva polofunkčního z ciziny od Anglosasů už bezmyšlenkobvitě za vyhozené prachy nepřebírají a v oblasti lidských zdrojů raději kopírují Baťu.

Jinak na ty jejich firmy budou politici nuceni kvůli bordelu na ulicích poslat kontroly s vysokýma pokutama kvůli sexuální a věkové diskriminaci, protože to jejich šílené nabírání jen mladých chlapů s potencionálně zločineckými rysy začíná srát celou Mladou Boleslav.

Naopak v Hyundai už Korejci dovolili zkušenému českému polokomunistickému manažmentu kvůli udržení nízkých platů nevídaně masivně nabírat nově přednostně ženské, že už jim tam ani nestačí v té nové továrně záchody.

Obrázek uživatele Radovan

A to ještě nevíte, jak jsou nakrknutí Plzeňáci. V tomto týdnu navíc jedna ubytovna vyhořela https://plzen.idnes.cz/plzen-ubytovna-pozar-mrtvi-obvineni-policie-fnc-/plzen-zpravy.aspx?c=A180912_192731_plzen-zpravy_mpl a druhá se zřítila https://plzen.idnes.cz/plzen-dum-spadl-sklep-patro-ubytovna-hasici-policie-sutiny-p4n-/plzen-zpravy.aspx?c=A180913_081558_plzen-zpravy_vb.
A Plzeň jede. Vietnamec pobíhající po ulici s useknutou rukou, spadlá helikoptéra s obchodní delegací, požár ubytovny, zřícení domu...

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 66 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 24 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Máte pravdu a už se to začíná hrotit i v okolí Plzně. Nechápu proč se pořád povolují stavět další a další fabriky, když je nezaměstnanost tak -100%.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak ze:
inovace - ANO
EV - NE

autonaelektrinu.cz/aktuality/220-skoda-elektromobil-prodej-2020

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chápu, že i hybrid CZ musí z něčeho žít. Jinak mi takovýto článek zde nedává smysl.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanice-SalonNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil

Newsletter