Rallye Blue Corridor na Světové plynárenské konferenci v Paříži

redakce - 10 Červen 2015

Blue Corridor Eiffel Tour 2015, kterou společně organizují společnosti Gazprom Export a E.ON Global Commodities dorazila 3. června na 26. Světovou plynárenskou konferenci do Paříže. auto konference Paříž plyn

Rallye Blue Corridor je propagační jízda vozidel poháněných zemním plynem, která každoročně v Evropě projedou trasu kolem 4000 km. Rallye společně organizují společnosti Gazprom Export (Rusko) a E.ON Global Commodities (Německo) a má podporu Mezinárodní plynárenské unie a asociací vozidel na zemní plyn NGV Global a NGVA Europe.
foto: BlueCorridor.org

Konvoj 9. ročníku této propagační jízdy vozidel poháněných zemním plynem projel letos trasu dlouhou 3790 km vedoucí přes Rusko, Bělorusko, Polsko, Německo, Nizozemí, Belgii a ukončil svou cestu ve francouzské metropoli.

Účastníky rallye přivítal v Paříži prezident Mezinárodní plynárenské unie Jérȏme Ferrier, místopředseda představenstva Gazprom Exportu Alexander Medveděv a generální ředitel společnosti E.ON Global Commodities Christopher Delbrück. Uvítacího ceremoniálu se zúčastnili také další zástupci evropských a světových asociací vozidel poháněných zemním plynem stejně jako mezinárodní energetičtí experti, zástupci průmyslu a novináři.

Ve svých vystoupeních řečníci představili perspektivy využití plynu v dopravě, kde zdůraznili přínos zemního plynu ke snižování emisí CO2 a jeho roli v boji proti změně klimatu. „Evropský trh vozidel na zemní plyn skrývá obrovský růstový potenciál. Rallye Blue Corridor konkrétně dokládá zvyšující se význam zemního plynu v dopravě,“ řekl Alexander Medveděv.

Jérȏme Ferrier přivítal Rallye Blue Corridor jako velkou příležitost a dodal, že vidí budoucnost zemního plynu v dopravě pozitivně. Christopher Delbrück uvedl, že celý plynový trh nabízí růstový potenciál vybízející úspěšné hráče na trhu ke spolupráci.Další vystupující vyzdvihli příspěvek zemního plynu jako motorového paliva ke snížení znečištění v městských oblastech a zmínili využití plynu v dopravě jako poslední oblast, kde by plyn mohl úspěšně prosadit.

Příjezd konvoje Blue Corridor Rallye a výstava zúčastněných vozidel byla částí programu Světové plynárenské konference a představila účastníkům nejnovější vývoj v oblasti automobilů na zemní plyn.

Rallye Blue Corridor se mj. účastnily vozy VW Passat, Audi A3 g-tron, VW Scirocco Racing, autobus Solcity 12 LNG poháněný zkapalněným zemním plynem, Opel Zafira, Fiat Ducato a Fiat 500, které demonstrovaly šíři nabídky světových automobilek v segmentu vozů na zemní plyn.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

...

off topic: opravte si cenu CNG v Klatovech. 25 kč opravdu nestojí. 27.10 Kč http://www.cngplus.cz/cerpaci-a-plnici-stanice/117-klatovy-bonett/

Obrázek uživatele Radovan

Všiml jsem si, že nám to nějak leze nahoru. Nejen v Klatovech, i v Ostravě, kde kolem jedné na Ruské ulici jezdím.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 60 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 20 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Nahoru to leze, ale relativně pomalu. Tohle je ale nová plnička, která tu cenu má tak vysokou od začátku, proto nevím jak redakce přišla na těch 25 kč.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter