Solární panely pro nový Prius vyrobí Kyocera

Jan Horčík - 26 Květen 2009

Už brzy se v a následně i ve zbytku světa začne prodávat nová verze . V rozšířené výbavě automobilu najdeme mimo jiné také střešní . Ty poslouží v případech, kdy bude auto zaparkované na slunci k produkci energie pro ventilační systém, který zajistí uvnitř automobilu příjemnou teplotu. Solární panely vyrobí společnost Kyocera, která patří k předním producentům nejrůznějších typů těchto zařízení. Solární panel pro Toyotu Prius se skládá z 36 solárních článků s účinností 16,5%. Maximální výkon panelu je 50 W. Původně designéři přemýšleli o tom, že by solární panel mohl rovnou nabíjet baterii. "Tenhle nápad jsme ale vzdali, protože opakované nabíjení a vybíjejí baterie by mohlo baterii škodit," prohlásil zástupce společnosti Toyota nedávno na předváděčce v Tokiu. Polykrystalické křemíkové solární články automobilka zvolila zejména kvůli jejich ceně. Celková cena solární střechy je přibližně 2000 dolarů navíc k ceně vozu.
solární střecha pro novou Toyotu Prius

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Opakované nabíjení a vybíjejí baterie by mohlo baterii škodit" ??? Co to je za dezinformaci? Vzdyt baterie hybridu nedela nic jineho, nez ze se neustale nabiji a vybiji. Pri 10ti minutove ceste mestem zaznamena desitky nabijecich a vybijecich udalosti. Co by k tomu stabilni dobijeni od slunecnich panelu mohlo pridat jeste skodliveho?. Mam dojem, ze nas pan Toyota taha za nos a skutecne duvody si nechal pro sebe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže velký smysl to mít nebude,i tak je to zajímavé jelikož se jedná o inovaci.Vše je o Baterii až boudou dokonalé ostatní bude snadné.. např koupit si nejakou sadu na dobíjení auta kde by byli 2paneli+2vrtule asi by to stálo dost ale mít energii zadarmo by ocenil asi každý.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2000USD za 50W? To je nějak moc předražené. Dneska průměrná 1 Wp je cca 2,3-3 EUR, což vychází na cca. 150EUR za klasický panel. I když připočteme nějakou přirážku za nestandardní rozměr, tak cena 40USD za 1 Wp je astronomická cena.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil