Nissan umí hospodařit s vodou, průběžně snižuje její spotřebu

redakce - 07 Prosinec 2017

Nissan dosáhl na nejvyšší příčku ve zprávě Global Water Report 2017 vydané organizací CDP. Poprvé v historii se tak dostal mezi elitu – mezi společnosti, které se těší uznání za svůj přístup k hospodaření s vodou.auto výroba Nissan továrna

Z výrobních linek Nissanu sjíždí i nejprodávanější elektromobil na světě, Nissan Leaf. Nissan navíc spolupracuje s místními vládami a ostatními společnostmi na rozšíření infrastruktury nabíjecích stanic pro elektromobily.
foto: Nissan

Společnost Nissan také již počtvrté v řadě získala hodnocení na úrovni Leadership ve výroční zprávě o klimatických změnách vydané rovněž organizací CDP.

Organizace CDP, dříve známá jako Carbon Disclosure Project, každým rokem hodnotí globální společnosti za jejich snahy v oblasti vodního hospodářství a omezování emisí.

Nissan se stal jednou ze 74 společností, které se umístily na letošním seznamu nejlepších. Celkem organizace CDP vyhodnocovala data od více než 2 000 společností.

Nissan pracuje na snižování spotřeby a hospodárném využívání vodních zdrojů ve všech svých provozech. Využívá technologie a prostředky na snížení spotřeby vody vyplývající z místní vodohospodářské situace v rámci každého závodu a rovněž se zapojuje do řízení vodního dodavatelského řetězce.

Nissan má za cíl do roku 2050 snížit tzv. well-to-wheel emise CO2 u nových automobilů o 90 % oproti roku 2000. Jedná se o opatření, které kromě jiných faktorů bere v úvahu i výrobu paliva či elektřiny pohánějící vozidla.

Nissan bude podle tiskové zprávy i nadále pracovat na řešení environmentálních problémů a na snížení negativních dopadů na životní prostředí prostřednictvím svého hodnotového řetězce odvíjejícího se od akčního plánu Nissan Green Program.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...ach ty vaše tradiční "reklamní" články přepsané z tiskových zpráv. To vám za to nissan zaplatil? No pokud to děláte zdarma, tak byste se měli zamyslet :-) Mně se tohle nelíbí - klamání a manpilace čtenáře, ale nejste jediní, tohle je bohužel "moderní internet" dnešní doby. Achjo. Ale každopádně, nisanu za tyhle snahy zaslouží pochvala, docela bych ale rád viděl někde srovnání všech automobilek a jejich takovéto snažení, samožřejmně ale nějakou nezávislou studii...

Obrázek uživatele Radovan

Já bych rád nějaké podrobnosti, jak toho dosáhli, příklady dobré praxe, co nazývají plýtváním a co úsporou atd. atd.. Takhle si mohu poťouchle myslet, že zaměstnancům zakázali mýt si ruce po WC, mají tam jen vlhké ubrousky, sprchovat se taky nesmí, to až sami doma, v kantýně se jídlo podává na jednorázovém nádobí s jednorázovými příbory, nikde se nevytírá, jen zametá nebo vysává atd. atd., což asi nebude to pravé ořechové.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 83 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 37 tis. km (51 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017.

Obrázek uživatele Kuk

Přesně tak to dopadá, velký šéf si v novinách přečte že to dělá konkurence, hrkne v něm, nastlí plán, ukáže směr a "taky manažeři" to dotáhnou do nesmslnejch konců a pak celý štastný vykážou, že plán je splněn. Smysl věci a rozum při aplikaci jsou jen na obtíž a někdy i věc ohrožujíci samotný plán :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol