Hyundai rozjíždí sdílení hybridů ve Vídni

redakce - 27 Listopad 2017

Hyundai Ioniq zahajuje provoz konceptu sdílení aut ve Vídni. Prvních 15 vozidel Ioniq Hybrid předala společnost Hyundai nové službě sdílení vozů Stadtauto. auto Hyundai Ioniq Hybrid

Hyundai Ioniq Hybrid
foto: Hyundai

Službu provozuje společnost greenmove, která se v Rakousku specializuje na ekologickou mobilitu. Do jara 2018 plánuje v rámci své nabídky poskytovat celkem 70 vozů. Stadtauto je služba pro sdílení aut ve městě, v rámci které se vozy vyzvedávají na vyhrazených místech.

Po zadání osobních údajů na webových stránkách společnosti Stadtauto a po zaplacení jednorázového registračního poplatku si mohou zákazníci pronajímat jednotlivé vozy. Ke stažení je k dispozici i mobilní aplikace Stadtauto.

V ní je možné si vozidla rezervovat nebo si ověřit jejich momentální dostupnost. Služba navíc umožňuje vybrat si z několika modelů předplatného, tak aby ji mohli využívat obyvatelé s různými přepravními nároky.

„Dodávkou patnácti vozidel IONIQ Hybrid službě Stadtauto ve Vídni jsme přispěli k lepšímu životnímu prostředí obyvatelům rakouského hlavního města," říká Thomas A. Schmid, výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe.

„Minulý měsíc jsme zahájili vlastní program pro sdílení ekologických aut v Amsterdamu a nynější investice do sdílení vozů ve Vídni je dalším krokem k prosazování naší globální strategie udržitelnosti pro čistší budoucnost. Do roku 2020 plánujeme uvést do provozu dalších patnáct ekologických modelů, které dále posílí naši pozici v oblasti ekologické mobility."

Elektromotor Ioniq Hybrid dodává výkonu 32 kW (43,5 k) a v kombinaci s 1,6-litrovým motorem GDI poskytuje celkový výkon systému 103,6 kW (141 k). Při spotřebě paliva 3,9 - 3,4 l/100 km a emisích CO2 92-79 g/km (kombinované), je Ioniq Hybrid ve své třídě jasným lídrem. Vozový park služby sdílení vozů ve Vídni bude po instalaci nabíjecích stanic ve městě postupně přecházet na čistě elektrická vozidla.

V říjnu 2017 spustila v Amsterodamu společnost Hyundai Motor Europe první službu sdílení elektrických vozidel. Celá flotila čítá 100 modelů IONIQ Electric, z nichž každý nabízí dojezd 280 km na jedno nabití. Sdílení vozů IONIQ v nizozemském hlavním městě je tak v současnosti službou s vůbec největším celkovým dojezdem čistě elektrických vozů v celé Evropě.

Hyundai v modelu IONIQ nabízí jako první výrobce automobilů tři elektrifikované pohony v jednom typu karoserie: hybridní, hybridní a elektrický. Od uvedení na trh na podzim roku 2016 společnost Hyundai prodala více než 23 000 jednotek řady Ioniq.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Michelin

Jak rekli v Top Gearu "nejrychlejsi auta jsou ta pujcena". Chtel bych tedy videt jakou realnou spotrebu/emise ta auta budou mit...

---

To Tesla dává křídla. Více než 100tis. elektrizujících km s TMX.
K tomu na nákupy Nissan Leaf 40kWh, k ničemu jinému se tahle ostuda elektromobility nehodí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobry den,
nemate prosim nekdo aktualni info o novem SUPERCHARGERU od TESLy v Olomouci? Foto z vikendu nebo dnes? Jak to vypada se stojany CEZ/E.ON? Nejaky posun? Dekuji

Žádná změna. Tesla Supercharger 8 kusů připravené ale zabalené, ČEZ jeden stojan připravený, zabalený, druhý tam ještě není.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dekuji, opravdu zoufale. Doufam jen, ze TESLA neceka na CEZ nebo dokonce nejake povoleni :-D

Obrázek uživatele ozana

Jde o kolaudaci trafačky.

---

Jezdím na proud, najeto 87 tisíc km. G-E STROMOS 8+ let a 90 tisíc km.

Nejspíš ano. To je bohužel česká realita. Úředník má na vyřízení povolení svůj čas, tak kam by spěchal.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele Radovan

Přečetl jsem si, za jak dlouho postavili naši předci v tuhé rakousko-uherské byrokracii Petřínskou rozhlednu a Petřínskou lanovku. Od záměru po kolaudaci 2-2,5 roku! Dovedete si to představit dnes?! Ostatně to nikdo nemusíme. Stačí říct třeba Blanka.
Ještě dnes se mi otevírá kudla v kapse a zasunuje náboj do komory Kalašnikova, když si vzpomenu na tu úřednickou mrchu, co mi rok blokovala nezákonnými postupy stavbu rodinného domu. Až nadřízený orgán ji musel donutit makat. Běhal jsem kolem toho jak slepička v pohádce kolem kohoutka. Nikde žádné dovolání. A to jsem byl jediný, kdo se z dlouhé řady postižených ozval a stěžoval si. Ostatní pokorně nosili další a další papíry, bonboniéry a kytice. Člověku je z toho tady často na zvracení. V této zemi se málo střílí.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 69 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 27 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kolik to teda koštuje? Zase info o kulovém.

Staví 1000 nabíjecích míst a pak pořídí hybridy s reálnou spotřebou 6 litrů benzínu.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolAmper 2019BUS2BUSKariéra EVC GroupAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil