Hybridní závoďáky Toyota chtějí opět vyhrávat

redakce - 02 Květen 2014

Závodní tým Toyota Racing se tento víkend vydá na krátkou cestu do Ardenského lesa. Míří na jeden z nejkrásnějších okruhů v Evropě, kde se v rámci světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA WEC koná druhé dějství tohoto mistrovství - závod 6h Spa-Francorchamps.auto závodní hybridní vůz Toyota TS 040

Hybridní závodní vůz Toyota TS040 HYBRID
foto: Toyota

Tým míří do Belgie v povznesené náladě a na čele světového šampionátu FIA WEC poté, co 20. dubna zahájil v Silverstone letošní závodní sezónu historicky prvním ziskem prvních dvou míst na stupních vítězů.

To je bezpochyby úspěšná premiéra nového modelu TS040 HYBRID, jenž s výkonem 1000 k překonává svého předchůdce a současně díky své hybridní soustavě pohonu, pokrokové aerodynamice a dalším vylepšením spotřebuje o 25 % méně paliva.

Závodní okruh Spa-Francorchamps je pouhých 120 km od základny týmu u společnosti Toyota Motorsport GmbH (TMG) v německém Kolíně nad Rýnem, a tým jej tak pro sezónu 2014 považuje za jeden z domácích podniků (vedle závodu na okruhu Fuji Speedway).

Příležitost zavítat na závod dostali všichni zaměstnanci TMG, kteří budou povzbuzovat dvojici vozů TS040 HYBRID, jež se pokusí navázat na úspěšný minulý závodní víkend v Silverstone.

Za volantem vozu TS040 HYBRID č. 7 bude opět usedat Alex Wurz, Stéphane Sarrazin a Kazuki Nakajima, zatímco s vozem č. 8 budou soutěžit vítězové ze Silverstone, kterými jsou Anthony Davidson, Nicolas Lapierre a Sébastien Buemi.

Dvoudenní harmonogram závodního víkendu bude pro tým velmi náročný, neboť zahrnuje dva páteční dvouhodinové tréninky (v 09:00 a 14:15), po nichž následuje kvalifikace (20:00). Samotný závod začíná v sobotu ve 14:30, přičemž jezdci budou dojíždět až za tmy.

Yoshiaki Kinoshita, prezident závodního týmu: „Vedle okruhu Fuji Speedway považujeme Spa za podnik na domácí půdě, takže máme ohromnou motivaci vybojovat nejlepší výsledek pro naše zaměstnance a fanoušky, kteří nás přijdou podpořit. Jsem si jist, že půjde o další atraktivní závod po tak těsné a nepředvídatelné bitvě, kterou jsme absolvovali během víkendu na Silverstone. Pro šampionát je to výborné a je to přesně tím, co fanoušci a týmy chtějí vidět. V Anglii jsme byli velice úspěšní. Ale Spa je úplně jiný závod, takže do toho musíme dát vše, abychom ze sebe dostali maximální výkon a navázali na úspěšné zahájení sezóny. Máme motivaci a jsme připraveni tlačit soupeře ke zdi.“

Alex Wurz (TS040 HYBRID, vůz č. 7): „Silverstone byl pro tým důležitým krokem, nejen kvůli samotnému výsledku, ale i proto, že jsme lépe poznali nový TS040 HYBRID a naučili se, jak z něj dostat to nejlepší. Nová generace vozů kategorie LMP1 je velmi složitá, takže během závodního víkendu máme plné ruce práce. Všechny aktivity na trati ve Spa jsou vmáčknuty jen do dvou dnů, a tak bude mít celý tým skutečně hodně co dělat. Musíme se soustředit a snažit se udělat vše správně, abychom mohli bojovat v čele závodu. Ve Spa budeme mít spoustu fanoušků a kolegů z týmu TMG, takže budeme ´tlačit na pilu´, abychom dosáhli výsledek hodný oslavě v cíli.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC Group
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?

Newsletter