Elektromobil Hyundai Ioniq Electric je nejčistším evropským autem, boduje i vodíkové Nexo

redakce - 18 Únor 2019

Hyundai si vedoucí pozici mezi výrobci čistých aut drží i v letošním žebříčku EcoTest, sestavovaném autoklubem ADAC. Ten je s více než 20 miliony členy největším autoklubem v Evropě. ADAC EcoTest hodnotí Hyundai Ioniq Electric jako nejčistější auto.

ADAC EcoTest hodnotí Hyundai Ioniq Electric jako nejčistější auto.
foto: Hyundai

Německý autoklub uskutečňuje svůj EcoTest a průběžně aktualizuje žebříček ekologických modelů od roku 2003. Každý rok jsou do něj zařazovány výsledky testů všech nových vozidel. V současném pořadí je značka Hyundai zastoupena ne méně než třemi modely.

První místo si udržuje elektromobil Ioniq Electric, který absolvoval standardizovaný test autoklubu ADAC již v roce 2017 a okamžitě se dostal do čela žebříčku se 105 ze 110 maximálně možných bodů. Elektromobil Hyundai Kona Electric obsadil osmé místo a v „Top 20“ celkového pořadí se umístil také Hyundai Nexo.

ADAC EcoTest hodnotí emise škodlivin a CO2 jak ve zkušebně, tak i v reálném silničním provozu. Pro elektromobily vypočítává ADAC emise CO2 na základě německého elektrického mixu (výchozí hodnota pro rok 2013: 579 g/kWh). Hyundai Ioniq Electric splňuje vysoké standardy ve všech kritériích testu.

Odborníci autoklubu ADAC udělili tomuto modelu za příkladně nízké emise škodlivin nejvyšší počet 50 bodů a 55 z 60 možných bodů za emise CO2. Emise oxidu uhličitého navíc klesnou na nulu, pokud budou lithium-polymerové akumulátory nabíjeny výhradně elektrickou energií z obnovitelných zdrojů. Hyundai Ioniq Electric i nadále vede celkový žebříček se 105 body.

Kromě modelové řady Ioniq má Hyundai ve svém ekologickém portfoliu také model Kona Electric, první kompaktní SUV s elektrickým pohonem. Ze 109 vozidel, testovaných autoklubem ADAC v roce 2018, obsadil elektromobil Kona Electric páté místo.

Stejně jako modelu Ioniq Electric udělil ADAC elektromobilu Kona Electric všech 50 bodů za nulové lokální emise škodlivin, za emise CO2 pak 46 bodů. I v tomto případě platí, že emise CO2 klesnou na nulu, jsou-li akumulátory modelu Kona Electric nabíjeny elektrickou energií výhradně z obnovitelných zdrojů. Elektrické lifestylové SUV je v celkovém žebříčku ADAC EcoTest na osmém místě.

Hyundai Nexo je třetím vozidlem značky v Top 20

Hyundai uvedl již v létě 2018 na trh model Nexo, druhou generaci vozidla s pohonem na vodík. Vozidla s palivovým článkem, stejně jako akumulátorové elektromobily, nevypouštějí za jízdy žádné škodlivé emise – pouze vodní páru. Hyundai Nexo díky tomu získal od autoklubu ADAC maximum z 50 možných bodů za neexistující škodlivé emise.

Mezi vozidly, testovanými autoklubem ADAC v roce 2018, obsadil model Nexo deváté místo s celkovým skóre 88 bodů, a patří tak do Top 20 v průběžně aktualizovaném celkovém žebříčku nejekologičtějších vozů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

poslední dobou hodně o Ioniqu přemýšlím a čím více ho sleduji a koukám na videa, tím víc ho chci

Kdo si koupí "Hjundaje", nadosmrti ku... je !!! To jsem někde slyšel, nikomu ho nerozmlouvám, ale mě to také nesmí přes práh. A klidně to může být technicky famózně dokonalé.

---

FVE 59,85 kWp a 4,86 kWp ( střešní instatace ), nízkoenergetická dřevostavba - tep. ztráta 4,5 kW
TESLA 3 Performance, BMW 330e ( prodáno ) , VW e-Golf

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

My víme "BMW nebliká, BMW nemusí blikat ..."

Nikdy neříkej nikdy!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je názor tak trošku postavený na hlavu ne? Mě se tato korejská značka zamlouvá, proč? Pořád přichází s nějakými novinkami a cenově jsou ta auta přijatelná, sám vlastím i30 a nemám si na co stěžovat, za ty peníze parádní auto.

Obrázek uživatele Kuk

ADAC je nedůvěryhodná banda podvodníků, takže ty jejich výsledky maj stejnou váhu jako kupa hnoje a všechny ty kecy o prestižnosti a milionové členské základně to už nezachráněj. Pokud se chce Hjůndaj tímhle lejnem omatlávat, jeho věc.

2014
Anketa Auto roka je podvod. ADAC manipuloval výsledky celé roky
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/558326-anketa-auto-roka-je-podvod-adac-manipuloval-vysledky-cele-roky

2017
Snaží se ADAC zničit konkurenci německých vozů?
https://www.autorevue.cz/snazi-se-adac-znicit-konkurenci-nemeckych-vozu_1

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

videl si, ako ma napadli za označenie nemcov za podvodníkov?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ioniq vede v příčce nejekologičtějších aut, tak to zahřeje na srdci každého majitele Hyundaie, oni prostě umí a ostatní závidí bohužel ,)

Obrázek uživatele Kuk

Ty už máš to srdce z toho věčnýho zahřívání uvařený. A mozek taky :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ta Kona je tedy pátá nebo osmá v pořadí?

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co na to říká soused z Boleslavi?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevyrábí se spíš na opačných stranách světa?

Obrázek uživatele M.Krupka

Vývojáři vyvíjí originální škrabku a jak jí umístí v zadním víčku otevírání do nádrže.

Soused zatim kresli...

+1 :-D

Obrázek uživatele Kuk

:)))

Pojďte složíme se mu na pastelky. ;D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Proč? Je to přeci king. Má Vižn :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Pepa

Už žádný Hnujdaj, ale 1!

---

Pepa


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?