e-totem přináší zajímavá technická řešení

redakce - 29 Únor 2012

Značka e-totem je na českém trhu teprve od začátku sezóny 2011, přesto se již stala značkou zavedenou, což dokládá aktuálně nejširší síť prodejců, čítající více než 70 míst po celé České republice. Od samého začátku je tváří značky herec Pavel Nový. elektrokolo Pavel Nový e-totem elektrokola

Tvář značky e-totem Pavel Nový
foto: e-totem

MODELOVÁ ŘADA 2012

Modelová řada pro sezónu 2012 byla vytvořena s cílem maximálně pokrýt požadavky trhu v celé své šíři.

elektrokolo e-totem Sense

Elektrokolo e-totem Sense
foto: e-totem

SORTIMENTNÍ NABÍDKA ELEKTROKOL čítá 12 modelů a pokrývá širokou cenovou škálu od ekonomického provedení až po luxusní verze. Z pohledu užití nabízíme elektrokola městská, turistická, retro, horská a skládací. Mezi technické novinky patří například:

  • automatické řízení podpory motoru v závislosti na kroutícím momentu snímaném na středové ose, od německé firmy THUN
  • USB konektor pro napájení mobilního telefonu či navigace, univerzální držák telefonu/navigace na řídítku
  • akcelerační páčka umožňující rozjezd bez šlapání do rychlosti 5 km/h, a v režimu šlapání kdykoliv okamžitě zrychlit
  • elektrokola jsou vybavena značkovými díly, garantující požadovanou kvalitu. Například odpružené vidlice a převodníky SUNTOUR, komponenty PROMAX, atd.
  • u vybraných modelů nově nabízíme dvě velikosti rámu

elektrokolo e-totem Route

Elektrokolo e-totem Route
foto: e-totem

SORTIMENTNÍ NABÍDKA ELEKTROSAD čítá 6 modelů a pokrývá všechny standardní velikosti kol, tedy průměr kol 20“, 24“, 26“ a 700C. Sady 26“ jsou ve dvou provedeních, a to pro horská kola s motorem v zadním kole, pro kola městská či turistická s motorem v kole předním.

elektrokolo e-totem eletrokola elektrosada

Elektrosada e-totem
foto: e-totem

PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO ELEKTROKOLA A ELEKTROSADY umožňují zákazníkovi své elektrokolo či elektrosadu stavebnicově dovybavit dalšími díly a funkcemi, a to buď hned při nákupu, či kdykoliv později.

Jedná se např. o LED osvětlení, snímač kroutícího momentu ve středové ose, akcelerační páčku, odpojovač pohonu montovaný na brzdový bowden, atd.. Řídící jednotky jsou připraveny pro následné připojení tohoto příslušenství.

VÝVOJ A VÝROBA

Produkty pod značkou e-totem jsou vyvíjeny a testovány v České republice, výrobní dokumentace je následně předána do čínského závodu Golden Wheel Tianjin k výrobě.

Máme vyvinuty vlastní komponenty pro elektrokola, která jsou vyráběny exkluzivně jen pro naší značku – mezi ně patří například sensor šlapání o 32 pozicích na kružnici, řídící jednotky včetně programového vybavení, ovladače na řídítka, atd..

V Číně máme trvalý dohled nad přípravou a průběhem výroby, a to ve formě trvalého pobytu jednoho z našich kolegů (s celou rodinou:).

Firma Golden Wheel Tianjin má téměř pět tisících zaměstnanců, a v roce 2010 se umístila na druhém místě mezi nejlepšími výrobci kol v Číně, za vítěznou firmou Giant, před výrobci jako je například Merida.

Mezi lidmi pohybujícími se v oboru výroby kol a elektrokol je obecně známo, že Čína je téměř monopolním světovým výrobcem jízdních kol a elektrokol, a to včetně komponentů pro jejich montáž mimo území Číny.

Proto reklamní formulace některých firem ve smyslu „naše elektrokola nejsou čínská“ jsou pro odborníky úsměvné, právě proto, že řada komponentů se jinde než v Číně nevyrábí.

elektrokolo e-totem E-16

Elektrokolo e-totem e-16
foto: e-totem

Kompletní nabídku značky e-totem najdete zde.

placená tisková zpráva,
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

on nekdo vymyslel usb na ekolo? aniz bych vedel, ze to nekdo myslitelsky vymyslel, ani vesnu by me nenapadlo, ze elektricke kolo takovou samzrejmost doby nema. je druhe desetileti tretiho tisicileti, pokud nekde neni usb je to jedine konec sveta

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

přikláním se ke komentáři teamu E-totem.Aplikací na elektrokola, bude víc a víc a kdo neinovuje svůj produkt, byl by hloupý.Navíc se domnívám, že USB na elektrokolo nebylo ,,vynalezeno,, v ČR . . .a člověk si kupuje dopravní prostředek, né nabíječku. . .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak dalo to trošlu práce zredukovat USB na vhodnou velikost, ale nyní můžu nabíjet na výletě foťák, mít připojenou GPS navigaci s turystickou a cyklomapou, objevuju tak nové zajímavé cesty. Když to přepísknu, najdu rychle nejkratší cestu domů.
Co je ale bezpředmětné... já se domů vracel a měl 1-2 dílky svítící na baterii. Tak proč tam nepřipojit mobil a nehrát si písničky, nebo poslouchat rádio, když energii nespotřebuji jízdou? Proč nemít komfort? Stačí zajít do obchodu, koupit redukci a moře možností je tu. Nechápu ty slintaly co haní užitečné doplňky! Jasně proč se nevrátit třeba ke kolu Ukrajina a chválit si nerozbitnost a cenu??? Možná jde jen o závist že já na to elektrokolo nemám, nebo tak nějak. Ty cyklisti co za mnou čumí do kopce, taky nebudou plni lásky a pozitivních emocí... nemají to, tak budou blekotat jak je to špatné!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jojo, ekolo vymysli usb na riditkach a dalsi s tim aktivne prispechaji. ale snad uz tahle znacka nebude takova bida jako loni...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S ohledem na rukopis predchoziho komentare je jasne ze ho napsal "nekdo" z firmy ekolo. O to vic potesi ze je tam pece o blaho zakaznika :-). USB je totiz jen jednou z mnoha technických novinek.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil