Čínský DeepGint pomůže automobilce Hyundai s umělou inteligencí

redakce - 25 Červen 2018

Partnerství se společností DeepGlint umožní využívat umělou inteligenci v mnoha oblastech podnikání. Hyundai bude ale vyvíjet techniku autonomní jízdy také se společností Baidu.Velkým tématem expozice Hyundai na veletrhu CES ASIA 2018 byla vodíková společnost. Mezi exponáty na stánku Hyundai proto nechyběla řada produktů s technikou palivových článků, včetně modelu NEXO.

Velkým tématem expozice Hyundai na veletrhu CES ASIA 2018 byla vodíková společnost. Mezi exponáty na stánku Hyundai proto nechyběla řada produktů s technikou palivových článků, včetně modelu NEXO.
foto: Hyundai

Hyundai Motor po účasti na veletrhu CES v Las Vegas na začátku letošního roku učinil na veletrhu CES ASIA 2018 další progresivní krok vpřed. Hyundai navázal partnerství s předními čínskými společnostmi v oboru informačních komunikačních technologií s cílem využívat umělou inteligenci k zajištění dokonale síťově propojeného cestování automobilem.

Hyundai v rámci svého úsilí o zvyšování spokojenosti zákazníků a uspokojování sociokulturních potřeb uzavřel strategické partnerství s předním čínským startupem v oblasti umělé inteligence, společností DeepGlint, která poskytuje řešení a produkty s umělou inteligencí pro trhy zabezpečovacích systémů a dopravy.

Nové partnerství umožní společnosti Hyundai Motor implementovat umělou inteligenci, která jí přinese konkurenční výhody v oblastech výroby, robotiky, maloobchodu a spokojenosti zákazníků.

„Naším cílem je spolupracovat s nejkreativnějšími a nejlepšími společnostmi z nejrůznějších odvětví, abychom proměnili naši vizi v realitu a prohloubili naše inovace. Hyundai je nakloněn jakékoli spolupráci a jakýmkoli partnerstvím napříč regiony, bez ohledu na velikost a průmyslový obor, a v Číně spatřujeme příležitosti, které povedou k průkopnickým řešením pro utváření naší budoucnosti,“ řekl Euisun Chung, viceprezident společnosti Hyundai Motor Company, během tiskové konference.

Hyundai kromě posílení svých kompetencí v oboru umělé inteligence se na veletrhu předvedl také s elektromobilem NEXO s palivovými články.

Ekologické poháněcí ústrojí modelu NEXO optimalizuje využívání vodíku a zvyšuje účinnost jednotlivých komponentů. Výsledkem je nejvyšší účinnost systému palivových článků na světě s hodnotou 60 procent.

Ekologické poháněcí ústrojí modelu NEXO optimalizuje využívání vodíku a zvyšuje účinnost jednotlivých komponentů. Výsledkem je nejvyšší účinnost systému palivových článků na světě s hodnotou 60 procent.
foto: Hyundai

NEXO, představené poprvé v lednu na veletrhu CES 2018, disponuje "nejvyspělejším poháněcím ústrojím Hyundai s nulovými emisemi, nejmodernějšími komfortními a bezpečnostními asistenčními systémy a ekologickými prvky výbavy, jako je například systém čištění vzduchu".

Hyundai na veletrhu představil také „Fuel Cell House“, dům s palivovými články, v němž si návštěvníci mohli prohlédnout systémy Hyundai pro řízení výroby a spotřeby energie, domácí pěstování rostlin a čištění vzduchu. Hyundai rovněž předvedl funkci zbavování vzduchu jemného prachu, kterou využívá model NEXO.

Hyundai je přesvědčen o tom, že umělá inteligence přispěje k ještě lepšímu porozumění potřebám zákazníků a pomůže zvýšit jejich spokojenost. Hyundai plánuje používat umělou inteligenci ve čtyřech hlavních oblastech – ve výrobě, maloobchodě, k ochraně životního prostředí a při poskytování plynulé mobility. Hyundai předpokládá, že v uvedených oblastech bude mít umělá inteligence největší přínosy pro budoucnost lidstva.

„Jsem přesvědčen, že za vzestupem inovací v Číně stojí nadšení podnikatelé a chytří spotřebitelé. Zejména čínští spotřebitelé jsou hlavním motorem této transformace, protože otevřeně přijímají nové nápady a technologie,“ řekl viceprezident Chung při představování nového partnerství na CES ASIA 2018.

Vzduch je při průchodu vozem NEXO zbaven 99,9 % částic jemného prachu.

Vzduch je při průchodu vozem NEXO zbaven 99,9 % částic jemného prachu.
foto: Hyundai

„Naše inovační úsilí by proto mělo přesahovat očekávání zákazníků a mělo by být zaměřeno na lidi a na věci, které zásadním způsobem ovlivňují spokojenost našich zákazníků.“

„Hyundai a DeepGlint sdílejí přesvědčení, že díky umělé inteligenci získají produkty rozsáhlejší schopnosti. Ještě důležitější je skutečnost, že nám tato technologie pomůže lépe přizpůsobovat naši výrobu, produkty i fungování celé společnosti lidským potřebám,“ řekl Dr. Yong Zhao, generální ředitel společnosti DeepGlint.

DeepGlint je jen jednou z několika čínských společností v oboru informačních komunikačních technologií, s nimiž Hyundai Motor aktivně udržuje partnerství. Hyundai během veletrhu CES ASIA 2018 oznámil také navázání spolupráce se společností Baidu, přední globální firmou v oboru informačních komunikačních technologií se sídlem v Pekingu.

Obě strany budou v rámci projektu Apollo vyvíjet průkopnickou techniku pro autonomní jízdu. Renomovaní globální výrobci automobilů, společnosti z oboru informačních komunikačních technologií, startupy a vědecké instituce se pod vedením společnosti Baidu podílejí na projektu Apollo, v němž společně zdokonalují techniku pro autonomní jízdu.

„Chceme nabízet nejen dopravní prostředky, ale také zážitky z autonomní jízdy, která poskytne zákazníkům svobodu z hlediska prostoru i času,“ řekl Jin-woo Lee, viceprezident střediska Hyundai pro vývoj autonomní jízdy.

„Upevňujeme naši spolupráci se společností Baidu, abychom urychlili vývoj nejmodernějších technologií, nezbytných pro komercializaci autonomních vozidel.“

„Se společností Hyundai jsme začali spolupracovat v roce 2015 a nyní ještě více posilujeme naše vztahy v oblasti autonomní jízdy,“ řekl generální ředitel společnosti Baidu Gu Weihao.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Researchers report novel hybrid catalyst to split water
https://www.eurekalert.org/pub_releases/2018-06/uoh-rrn062818.php

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím si, že tato spolupráce sklidí ovoce. Přeci jen buďme upřímní, znáte někdo jinou automobilku, která by se za poslední dobu tak vyšvihla nahoru? Já ne. Poslední dobou na nás chrlí jednu perlu za druhou a touto spoluprací určitě jen získají, takže pěkná práce :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě se ty jejich nápady libí. Nojo Korejci nebo Číňani,prostě to umí a hlavně se nebojí jít do něčejo nového naplno. Jen tak dál automobilová budoucnost je Vaše.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NEXO je sama od sebe bomba, spolupráce s Čínskou firmou posune Hyundai ještě dál. Takže za mě super zpráva, jen tak dál.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako když to čtu, auto na vodík, do toho uměla inteligence .. no už se těším, bude to fajn budoucnost, řízení bez námahy a ještě s čistou energií

Hyundai se mi poslední dobou líbí. Snad dokáží zabezpečit to vodíkové auto, co bude jezdit samo. Aby nám tady nejezdily bomby na kolech.A účinný bomby!

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele ozana

Nebude lepší auto na vodu s vesmírnou inteligencí?

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Korejci prostě uměj a hlavně se nebojí výmýšlet takové vozy jako například Nexo na vodík. Určitě super, že jdou takhle dopředu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To NEXO vypadá hodně zajímavě! Ale k tématu....Je fajn,, že Hyundai navázal tuto spolupráci, jde vidět, že se toho opravdu nebojí a jdou kupředu. Dobrá práce!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hujhuj s vodíkem už nepodporuju amen


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol