Všechny vozy DS budou od roku 2025 na elektřinu

Jan Horčík - 16 Květen 2018

DS je prémiová značka skupiny PSA. Aktuálně ohlásila, že od roku 2025 už nebude nabízet auta bez alespoň částečně elektrického pohonu.auto DS E-Tense koncept autosalon Ženeva 2016

Koncept DS E-Tense se představil už na autosalonu Ženeva 2016. Tehdy jsme pochybovali, že se auto někdy dostane do výroby. Skupina PSA nás ale přinutila změnit názor.
foto: DS

Elektrifikace značky DS začne modelem DS7 Crossback E-Tense 4x4. Plug-in hybrid bude umět ujet 48 km na elektřinu dle WLTP a bude představen na podzim 2019.

Auto nabídne pohon všech čtyř kol, výkon 300 koní. Na příštím autosalonu v Paříži se představí první čistý elektromobil DS. Měl by pravděpodobně vycházet z konceptu DS E-Tense.

Specifikace konceptu DS E-Tense jsou: výkon 300 kW/516 Nm, zrychlení 0-100 km/h během 4,5 sekundy a dojezd 310 km. Od té doby, co PSA v roce 2014 podepsalo záchrannou dohodu s čínskou automobilkou Dongfeng Motors je to všude samá elektřina. Náhoda? Nemyslíme si!

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Zpráva o ničem, auto o ničem, slibotechna za 7 let a přitom může klidně jít o sračkometí mildhybrid s naftovým motorem. Píár žvásty dinosaurů jsou fakt boží, když člověk současně vidí, že nejsou schopni dodávat už roky (od 2011) žádné vylepšení na licenční elektriku Peugeot Ion/Citroen C zero a jejich elektrika Peugeot Partner/Citroen Berlingo se rovněž nikam neposunula, natožpak aby dostala slušnější porci baterek a elekroniky k nějakému dojezdu.
Po ovoci budeme soudit tento strom a prozatím je každoročně starší a shnilejší.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 79 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 34 tis. km (48 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1* přesně tak TESLA JEDINĚ ;)

youtube.com/watch?v=690s62xEE5Q

Obrázek uživatele Kuk

"Všechny vozy DS budou od roku 2025 na elektřinu"

"od roku 2025 už nebude nabízet auta bez alespoň částečně elektrického pohonu."

To už je vyloženě trapné, slib z titulku je okamžitě popřen v první větě. :)))
Realita: po roce 25 budou nabízet akorát další hromadu pŕevlečenejch spalovacích popelnic.
Stejně jako jahodová čokoládá Milka kde je 0,07 % jahod... Fake news.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No uvidíme jestli to šnečí Peugeot stihne stihnout, o další velké evropské automobilky strach nemám, teda samozřejmě kromě nejhoršího Fiatu s nic moc italskými dělníky a jejich nigerijskou "náhradou", ten nejspíš bude muset zbankrotovat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

žvásty žvásty blablablééééééééééééé :))))))))) plně elektrický NISSAN LEAF jezdí skvěle od roku 2010 nazdar ;))

Máte pravdu. A zase půjde o auta pro masy.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-Salon