Valeo postaví v Česku další továrnu, bude tam vyrábět senzory pro robotická auta

redakce - 01 Červen 2018

Valeo rozšiřuje svou činnost v České republice. Vybuduje v Rakovníku nový výrobní závod pro produkci ovládacích panelů a senzorů do asistenčních systémů vozidel. V současnosti je Valeo s více než 4 500 zaměstnanci v pěti závodech jeden z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů v oblasti automotive v České republice.

V Rakovníku vyroste už druhý tamní výrobní závod Valeo.
foto: Valeo

Továrna bude mít 11 000 m² výrobních prostor a 2 300 m2 kancelářských prostor. Očekává se, že do provozu bude uveden v prvním čtvrtletí roku 2019. Valeo do nového výrobního závodu investuje 880 milionů korun.

Na 25 výrobních linkách bude ročně vznikat více než 15 milionů ultrazvukových senzorů a 7 milionů kamer, což jsou klíčové komponenty pro autonomní řízení a autonomní parkování.

Již existující továrna Valeo v Rakovníku bude i nadále vyrábět klimatizační jednotky a přední masky s aktivní mřížkou chladiče, tzv. front-end moduly. Tyto systémy pomáhají snižovat spotřebu vozidel a tím i emise CO2.

Valeo v České republice působí od roku 1995, kdy zde otevřelo svou první továrnu v Rakovníku. Postupně zde byly otevřeny tři další závody v Žebráku (2001), Humpolci (2002) a Podbořanech (2005), kde se vyrábějí komponenty klimatizace, zařízení pro recirkulaci výfukových plynů, kontrolní panely, front-end moduly a komponenty pro spojkovou a brzdovou hydrauliku.

V roce 2002 bylo v Praze založeno výzkumné a vývojové centrum. V roce 2013 byl v Milovicích vytvořen zkušební polygon pro testování senzorů a systémů pro autonomní řízení.

V současnosti je Valeo s více než 4 500 zaměstnanci v pěti závodech jeden z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů v oblasti automotive v České republice.

Skupina navíc v nadcházejících letech plánuje další významný obchodní růst a vytvoření několika set nových pracovních míst. Za tímto účelem má všech pět závodů připravené plány na další zvýšení výrobní kapacity i rozšíření výzkumu a vývoje.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když zaplatí pouze přiměřeně, rádi pro ně budou dobře pracovat lidi, co to doma mají rádi.
Právě, že se dnes tahají půlku světa, aby tady nebyli za otroky...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zrovna v tomhle oboru se dá robotizovat nejlépe na světě, takže by jim mohl stačit při dalším růstu dosavadní počet zaměstnanců.
Hlavní problém Bosche je, že kašle na podporu kvalitnějšího bydlení pro zaměstance, a kvůli tomu si nedokáže často zaměstnance udržet.

Obrázek uživatele Kuk

A zaměstnance vezmou kde?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Seženou snadno, pokud nabídnou atraktivní plat, jistě nebude problém.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když dobře zaplatí, jiste nějací přijdou. Třeba i z Afriky.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live