V Praze se rozjíždí první elektrobikesharing - sdílení elektrokol

redakce - 03 Duben 2018

Ve středu 4. dubna dojde k oficiálnímu zahájení prvního českého elektrobikesharingu. What The Hill, jak se služba sdílených elektrokol jmenuje, v současné době provozuje 10 kol.Já se omlouvám, ale přítelkyně mi sleduje krokoměr. Já fakt musím jít pěšky aneb nejlepší výmluva, proč nezkusit elektrokolo.

"Já se omlouvám, ale přítelkyně mi sleduje krokoměr. Já fakt musím jít pěšky." Aneb nejlepší výmluva, proč nezkusit elektrokolo.
foto: wth.bike

Počet se chystá z násobit v následujících měsících. Objednání jízdy funguje přes platformu Facebook Messenger. What The Hill zaručuje doručení kola do 60min kdekoliv na Praze 1 až 8.

“Fungujeme od října 2017. V rámci zimního testovacího provozu se nám již podařilo získat řadu spokojených zákazníků,” říká zakladatel a CEO služby What The Hill Matěj Žák.

“Naším cílem ja maximální utilizace každého jednoho elektrokola. Proto vedle samotného elektrobikesharingu v současnosti provozujeme i půjčovnu elektrokol. Do budoucna chceme na trhu e-mobility zakotvit jako provider dalších e-mobility produktů v B2C i B2B segmentu."

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já jsem to sem psal už několikrát.. Toto není bikesharing, toto je půčovna kol...

V tomto případě nikdo svoje kolo nesdílí, ale kola jsou půjčovny, která je půjčuje..

Chápu, že bikesharing je moderní slovo a zaujme, ale ve skutečnosti se jedná o lež..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ty joudo, přečet sis to vůbec do konce?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jasně, joudo, přečetl jsem si to až do konce. V tomto podání je bikesharing a půjčovna to samé - platím firmě za půjčení - použití kola.

Co na tom není joudo jasné?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To ho ak privezu zakaznikovi nejakou naftovou dodavkou?

Obrázek uživatele Radovan

Zřejmě ano, protože jinak by se tím pochlubili. Jako svého času Jakub Ditrich z ekolo.cz elektrickým Peugeotem Partner http://www.evalbum.com/2397 už v roce 2009 https://www.nazeleno.cz/aktualne/tz-ekolo-cz-priveze-vase-elektricke-kolo-elektromobilem.aspx. Navíc fungují fakt krátce se základním kapitálem 12 tisíc Kč.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 77 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 32 tis. km (46 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?