Seat ukáže na světové přehlídce mobilních technologií městské vozidlo i auto připojené k 5G sítím

redakce - 12 Únor 2019

Seat vystaví na kongresu MWC v Barceloně nové vozidlo, vyvinuté jako platforma pro městskou mobilitu. Studie „5G Connected Car“ pro autonomní jízdu založenou na spolupráci je plodem kooperace se společností Telefónica a projektem 5G Barcelona.Po elektrické koloběžce „eXS powered by SEGWAY“ činí SEAT další významný krok k městské mikromobilitě

Po elektrické koloběžce „eXS powered by Segway“ činí Seat novým konceptem městského vozu další významný krok k městské mikromobilitě.
foto: Seat

Seat se již pátým rokem v řadě zúčastní kongresu MWC (Mobile World Congress), přední globální akce se zaměřením na mobilní technologie a konektivitu. Seat dokončuje přípravy světové premiéry vozidla, které zásadním způsobem přispěje k realizaci strategie značky v oblasti městské mikromobility.

Předseda představenstva společnosti SEAT, Luca de Meo, odhalí koncepční vůz, vyvinutý jako platforma pro mobilitu, během tiskové konference, která se uskuteční v pondělí 25. února.

Společnost Seat již učinila v této oblasti první kroky. V listopadu 2018 uvedla na trh elektrickou koloběžku Seat eXS powered by Segway, která bude významnou součástí expozice značky SEAT na kongresu.

Luca de Meo říká, že „se mobilita mění a s tím se mění i naše role výrobce a poskytovatele mobility. Musíme být schopni řídit a nabízet nové platformy pro mobilitu, které budou hrát klíčovou roli ve velkoměstech budoucnosti. SEAT se intenzivně podílí na několika projektech tohoto druhu a MWC je ideálním místem pro jejich prezentaci světu“.

„5G Connected Car“ je na cestě

V rámci projektu 5G Barcelona, jehož účelem je propagace Barcelony jako jednoho z referenčních evropských center pro technologii 5G, zahájí Seat a Telefónica zkušební provoz síťově propojeného automobilu „5G Connected Car“. Tato iniciativa umožní komunikaci mezi vozidlem, okolní infrastrukturou a dalšími automobily. Jedná se o první krok směrem k autonomní jízdě založené na spolupráci.

Na kongresu MWC budou přítomny také týmy XMOBA a Metropolis:Lab, dvou nezávislých společností skupiny Seat Group, které vyvíjejí chytrá řešení pro zlepšování městské mobility.

Seat bude ve své expozici podrobně informovat o vývoji projektu „Bus on Demand“, jehož cílem je zvýšit efektivitu veřejné hromadné dopravy pomocí služby, která se přizpůsobuje požadavkům uživatelů.

Dalším prezentovaným projektem je iniciativa pro sdílení jízd. Ta dává dohromady uživatele, kteří pravidelně dojíždějí do zaměstnání, a umožňuje jim cestovat společně. Obě řešení vstoupí v roce 2019 do druhé fáze realizace a budou dostupná v Barceloně.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je dobře že víme, že seat si nemáme kupovat. Fakt 5G síť v autě není potřeba, jsou to jen vyhozené děngy které zprostředkovaně odvádějí pozornost od jízdy.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil