PRE má na Zličíně další rychlonabíjecí stanici

redakce - 11 Únor 2019

Nová rychlonabíjecí stanice pro řidiče elektromobilů stojí v areálu obchodního centra Metropole Zličín. Spadá do nabíjecí sítě Pražské energetiky PREpoint a mohou se u ní současně dobíjet dvě elektroauta.Nová rychlonabíječka PRE na Zličíně je již pátá rychlodobíjecí stanice PRE na území Prahy.

Nová rychlonabíječka PRE na Zličíně je již pátá rychlodobíjecí stanice PRE na území Prahy.
foto: PRE

Pražská energetika pokračuje ve výstavbě infrastruktury pro dobíjení elektroaut v našem hlavním městě. Nově zprovozněná rychlodobíjecí stanice ve Zličíně u obchodního centra Metropole je na strategickém místě nejen z pohledu návštěvníků, kteří přijeli na nákupy, ale také svým umístěním na začátku dálnice D5 umožní elektromobilistům cesty směrem na Plzeň odstartovat s plně nabitou baterií. Stanici najdete na koordinátech 50.052194 14.286194 na adrese Řevnická 121/1.

Nabíjecí stanici postavila Pražská energetika ve spolupráci s firmou Uniball Rodamco, která právě obchodní centrum Metropole provozuje. Obě firmy se podělily o téměř miliónový náklad na pořízení a připojení stanice.

Ta je produktem firmy Siemens, je vybavená stejnosměrným nabíjením typu ChaDeMo, má i nabíjení Combo CCS pro evropské elektromobily a dále Type 2 pro střídavé dobíjení 43 kW pomocí kabelu. Současně mohou čerpat elektřinu u této rychlodobíječky dvě auta a navíc stojí nedaleko ještě dnes již běžný dobíjecí sloupek s AC dobíjením pro další dvě auta.

Spolupráce Pražské energetiky a firmy Siemens je prvním společným projektem v této oblasti, a pokud se v praxi osvědčí, počítá Pražská energetika s výstavbou dalších rychlodobíjecích stanic tohoto typu i na jiných místech.

I tato rychlodobíjecí stanice na Zličíně je v dohledovém systému dobíjecích stanic Pražské energetiky PREpoint a pomáhá vytvořit jakýsi prstenec, který po dokončení této fáze budou rychlodobíjecí stanice v Praze tvořit.

Dnes již totiž stojí na Černém Mostě u výpadovek z Prahy na Mladou Boleslav a na Hradec Králové, v OC Chodov na začátku dálnice D1, nově tedy na Zličíně u D5 a další je v jednání u D8 v garážích Tesco Letňany.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

OT: vnitro nakupuje elektromobily

https://zdopravy.cz/stat-poprve-nakupuje-ve-velkem-elektromobily-140-aut-na-baterie-doda-hyundai-23466/

Pěkně, 735 včetně DPH. To by se mi líbilo taky.
Divný, že to nevyhrál koncern.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele M.Krupka

A stále na tom Hyundai vydělal.
Mohlo jich objednat ještě 200ks ministerstvo životního prostředí a pak je mohlo dodat na trh místo vyřizování dotací na EV.

https://nen.nipez.cz/SeznamPlatnychProfiluZadavatelu/MultiprofilZakladniUdajeOZadavateliM-18361113/SeznamUzavrenychZadavacichPostupu-18361113/ZakladniInformaceOZadavacimPostupuM-400136854-18361112/ZadavaciDokumentace-400136854-18361112/

zadávací dokumentace dojezd 240km to E-Golf nesplňuje ne?

Jinak vypsali další výběrko na dodávku 100ks vozidel na CNG viz. zadávací dokumentace (Octavia jistá).

https://nen.nipez.cz/SeznamPlatnychProfiluZadavatelu/MultiprofilZakladniUdajeOZadavateliM-18361113/SeznamZahajenychZadavacichPostupu-18361113/ZakladniInformaceOZadavacimPostupuM-338945579-18361112/ZadavaciDokumentace-338945579-18361112/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

e-golf má dle EPA nepatrně větší dojezd než ioniq. ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

příkladem může být spolupráce trumpetovic se zástupci ropáků, kterou detailně popisuje článek z deníku New York Times ;)

nytimes.com/2018/12/13/climate/cafe-emissions-rollback-oil-industry.html

fdrive.cz/clanky/uhlavni-nepratele-elektromobility-jeste-neskladaji-zbrane-3362

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nestraš s ropnou lobby. Oni moc dobře vědí, že každá studna jednou vyschne. A vědí to moc dobře.
Když jsem si poslechl přednášku jedné osoby, která v sále všem oznámila, že každý třetí v sále má rakovinu z emisí automobilové dopravy, tak mi to rozhodně moc příjemné nebylo. A pak dodala, že pokud s tím nezačneme něco dělat, že jí bude mít každý druhý.
Každý druhý!! Máš padesátiprocentní šanci.... Panna nebo orel. Co si vybereš?

Nejhorší je, jak tomu nikdo nevěří a nevěnuje pozornost, dokud se to netýká jeho, nebo blízkého člena rodiny - jenže pak už je pozdě.
Třeba globální oteplování mi přijde, že lidé vnímají jako povodeň. Jako by se jich to netýkalo. Dokud ji nemáte za dveřmi, tak jsou to jen mediální zprávy, ale pak když už teče do sklepa tak je pozdě jim začít věřit.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele M.Krupka

Jenže ono se nás to oteplování už zatraceně týká. Neprší, není úroda a všichni si připlatíme. Za krmivo pro dobytek, za maso.... za vodu....za nízkou úrodu.

Tak tohle cislo (vcetne pritomneho casu pouziteho v tvrzeni) bych fakt rad videl necim podlozene.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele M.Krupka

Špatně formulováno. Každý třetí onemocní. Zde je odkaz:

https://youtu.be/HmciyR6p3DE

Na zbytek se zeptej doktorky.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol