POZVÁNKA: konference Elektromobilita pro města

redakce - 05 Červen 2018

Příští středu 13. června se v Praze uskuteční konference Elektromobilita pro města. Hlavním tématem budou první zkušenosti organizací veřejné správy s provozováním elektromobilů.auto elektromobil Smart ED EQ

Už i české samosprávy začínají využívat elektromobily. Jaké jsou s tím zatím zkušenosti se dozvíte 13. června na konferenci Elektromobilita pro města.
foto: Smart

Kdy: 13. června 2018
Kde: Hotel Olympik, Praha, Sokolovská 138, Praha 8 – Karlín

Litoměřice, Praha, Plzeň, Holice, Hradec Králové, Klimkovice – tam všude již elektromobily, vlastněné městem či jejich rozpočtovými organizacemi, jezdí. Jaké zkušenosti města zatím, s provozem svých osobních, užitkových elektromobilů nebo autobusů, mají?

Očekávaný rozvoj vozidel na elektrický pohon může přispět k řešení některých problémů českých měst a obcí: kvalita ovzduší, ekonomika provozu MHD, řešení dopravní situace ve městech a další. Již dnes řada českých měst testuje vozidla na elektrický pohon, ať už elektrobusy pro městskou hromadnou dopravu či osobní elektromobily.

V cestě většímu rozvoji elektromobility však stojí, vedle základního problému spojeného s ekonomikou provozu a možnostmi dobíjení, celá řada bariér, ať už legislativních či provozních, které situaci ztěžují.

Konference Elektromobilita pro města bude další v řadě tradičních konferencí organizovaných pro veřejnou správu. Zaměří se zejména na praktické aspekty provozování vozidel na elektrický pohon a sdílení již získaných zkušeností. Cílem je představit zkušenosti s využíváním elektromobilů v hromadné i individuální dopravě, upozornit na problémy a přispět k odstranění bariér, které se v praxi vyskytují.

Návštěvníci konference se dozví nejenom o ekonomice pořízení a provozu aut, ale také o problémech, které provoz těchto vozidel v praxi přináší a jak je řešit. Součástí konference bude výstava různých typů elektromobilů, včetně možnosti testovacích jízd, ukázka rychlonabíjecí stanice i městské nabíjecí lampy.

Právní aspekty provozování elektromobility

Kdy: 14. června 2018

Kde: Hotel Olympik, Praha, Sokolovská 138, Praha 8 – Karlín

Doprovodnou akcí ke konferenci je seminář Právní aspekty provozování elektromobility v ČR, který se bude zabývat zejména problematikou zřizování a povolování dobíjecích stanic z hlediska energetického a stavebního zákona, dále pak pořizováním elektromobilů formou veřejné zakázky na kvalitu a některými aspekty týkajícími se provozování elektromobilů v organizacích. 

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Od kdy do kdy bude prosím probíhat doprovodný program ukázky elektromobilů?Moc díky

---

Jízda na elektřinu je úžasná věc.
Renault Fluence Z.E,Toyota Prius
Na proud jezdim již 5 rok,najeto 45 tis.km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektromobily by měly jezdit po dálnicích zadarmo, navrhuje poslanec

ekonomika.idnes.cz/dalnice-elektromobily-spz-kolovratnik-d9e-/ekonomika.aspx?c=A180605_090536_ekonomika_fih

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pěkná imbecilita krátkozrakého milovníka reflektorů médií, jinak by to dělal přez vlastního ministra.
Elektromobilita si naopak do 10ti let vynutí mýtné i pro všechna osobní auta.

Ale celý ten návrh je střelený -
"zelená značka" se má vyznačovat začátečními písmeny EL a má být i pro hybridy. To by fungovalo jen při dost pomalém nástupu.
Ovšem hybridy za chvíli nejspíš bude 80% modelů nabízených v EU, takže by ta značka měla být raději skutečně nazelenalé barvy s normálním přidělováním volných čísel, a nejlépe jenom pro čistá elektoauta případně vodík a podobné hračičky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ano přesně tak Petře, je to výborná věc jak podpořit třeba i dočasně elektromobily a pomoci je dostat na silnice. Je třeba zabojovat a zlikvidovat tu bandu zaprodaných buzerantů v dieselu. Tahle ofcofilní ropácká sebranka už nemá v naší zemi co jezdit.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicYouloca Dating — Connecting Singles Worldwideveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol