POZVÁNKA: 3x minikonference Smart Prague na e-Salonu

redakce - 08 Listopad 2018

Zveme na sérii minikonferencí věnujících se (elektro)mobilitě v Praze. Uskuteční se v rámci veletrhu e-Salon a konference Čistá mobilita v chytrých městech, dne 15. listopadu 2018 od 10:30 v prostorách PVA Expo Letňany v Praze.Za účasti předních odborníků a významných hostů se můžete těšit na 3 diskuzní panely: Elektromobilita a hlavní město, Bez dat to nepojede a Veřejná mobilita ve městech

Za účasti předních odborníků a významných hostů se můžete těšit na 3 diskuzní panely: Elektromobilita a hlavní město, Bez dat to nepojede a Veřejná mobilita ve městech
foto: Smart Prague

Pražský veletrh čisté mobility e-SALON otevře své brány 15. listopadu sérií přednášek a konferencí. Jeden z hlavních partnerů akce, městská společnost Operátor ICT, která v metropoli zavádí inovace v mnoha oblastech, včetně mobility, pořádá v průběhu zahajovacího dne tři minikonference, jejichž ústředním tématem bude rozvoj bezemisní dopravy v hlavním městě. V rámci odborných debat představíme, co již Praha v oblasti chytrých inovací podnikla, a jaké plány má město pro rozvoj elektromobility a inovativní veřejné dopravy do budoucna.

Aktuálně je v Praze registrováno zhruba tisíc elektromobilů, ale podle predikcí bude jejich počet v příštích letech strmě narůstat. Jak nejlépe by na tento vývoj měla Praha reagovat, budou experti debatovat v rámci prvního konferenčního tématu Elektromobilita v chytrých městech.

V druhém diskusním panelu Bez dat to nepojede se pozornost přenese ke zpracování a využití velkých dat spojených s městskou dopravou. Řečníci představí konkrétní příklady, jak můžeme za pomocí datové analýzy dopravu ve městě efektivně plánovat nebo jak lze data využít také pro inteligentní parkovací systémy.

V debatě bude rovněž představen pražský projekt Golemio, který Operátor ICT nedávno spustil právě za účelem sběru a analýzy městských dat. Třetím tématem pak bude modernizace veřejné dopravy a využití digitálních nástrojů pro větší komfort cestujících v rámci panelu Veřejná mobilita ve městech.

Všichni zájemci a zájemkyně se mohou registrovat na www.ictkonf.cz. Veřejnosti bude pak veletrh otevřen od pátku 16. listopadu do neděle 18. listopadu a návštěvníci se v prostorách PVA EXPO Praha budou moci seznámit vedle elektrických aut využívaných městskými společnostmi také s několika příklady chytrých technologií, které jsou postupně zaváděny do pražských ulic.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dnes ve zpravach terestrialniho broadcastu ruznych poskytovatelu prisli s info, ze poprve za ... dobu je nafta drazsi nez benzin.
Nevite nekdo, co to je nafta? To druhe asi vim, to mame doma: "benzinovy cistic skvrn" :-)

Nedělají se z toho ty kuličky proti molům?

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele Kuk

Na hybrid.cz jede konference non-stop :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jojo, už to kolikrát ani nestíhám číst :-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil