Povinné ručení v roce 2013: mnoho změn k horšímu?

redakce - 15 Březen 2013

To co se celý minulý rok horlivě připravovalo na půdě České kanceláře pojistitelů a jednotlivých pojišťoven se v roce 2013 stává skutečností. Jde o celou řadu zásahů, které výrazně pocítí mnoho motoristů. Jaké nepříjemnosti jsou na pořadu dne, a dá se jim nějak vyhnout?auto povinné ručení srovnání

Povinné ručení vám jako majiteli auta zaručí pohodlnou bezstarostnost
foto: povinnerucenisrovnani.com

Sbohem otevřené flotily a levné povinné ručení pro piráty silnic

S tímto krokem ČKP lze poměrně souhlasit. Takzvané otevřené flotily byly snadným útočištěm pro osoby, které se chtěly vyhnout systému bonus/malus.

V takové flotile, jejíž členové neměli nic společného kromě stejného prodejce pojištění, se totiž na bonus jednotlivých členů nehrálo. Nahrazovala ho množstevní sleva. ČKP to přišlo neférové, tudíž nařídila otevřené flotily zrušit.

Problémy však mají i zodpovědní – za čas strávený ve flotile nemají nárok na bonus, takže si ho budou budovat od píky, což trvá mnoho let, po která se jim pojistné výrazně zvedne.

Zmírnit následky lze využitím porovnání povinného ručení, díky kterému lze ušetřit oproti běžnému pojistnému až 70 %.

Ještě hůře jsou na tom motoristé častěji způsobující škody, které čeká nemilosrdný malus, tedy až 200% přirážka na ceně povinného ručení.

Výsledek? Veskrze pozitivní, protože otevřené flotily stavěly na roveň dobré i špatné řidiče.

Odchod od srovnávačů autopojištění? Jen si běžte, drahé pojišťovny

Oblíbené online srovnávače se v poslední době potýkají s nevolí ke spolupráci ze strany některých pojišťoven. „Překvapivě“ jde zejména o ty pojišťovny, které jsou výrazně dražší, než ostatní.

Je zřejmé, že v cenově uspořádané tabulce mají šanci pouze ty produkty, které se mohou pochlubit nízkým pojistným. To je také celý smysl online srovnávání povinného ručení, které lze díky zákonným parametrům porovnávat poměrně přesně a objektivně.

Výsledek? Nulový, protože levné pojišťovny v nabídkách zůstávají a o ty drahé by stejně nikdo nestál.

Plošné zdražování povinného ručení

Zdražování je odpovědí na domnělé dotování povinného ručení ze strany pojišťoven. Tato tvrzení je však nutné brát s rezervou, protože české finanční instituce jsou obecně dosti drahé a na své zisky choulostivé.

Zatímco v sousedním Německu se vyplacená škoda z povinného ručení skoro rovná vybranému pojistnému, u nás je tu ještě několikamiliardový polštář. Spíše se zdá, jako by se pojišťovny nějak šikovně dohodnuly a jako jeden muž zvedly ceny, přičemž v tom hodlají pokračovat.

Výsledek? Ceny nevyhnutelně rostou, ale každý se může vždy poohlédnout po levnějším ručení, viz. ceník pojištění vozidel.

placená reklama
Zpět na HybridPřidat komentář

Rok 2014 je ve znamení zdražování povinného ručení.
Proč tomu tak je?

http://autopojisteni.blogspot.cz/2014/01/duvody-zdrazeni-povinneho-ruceni.html

Nejsou vždy levné pojistky i nejlepší, třeba plnení může byt nízke, nebo vysoká spoluúčast. Já jsem však zástance srovnávaču, a když z nich odejdou drahé pojišťovny, bude to škoda jen pro ne. Zatím však když jsem koukal napr. tady: http://www.expresnipojisteni.cz/porovnani#frame
tak mi vyhodilo i Allianz, ČSOB...zatim ještě neodešli i když ceny mají vyšší v porovnání s Triglavem nebo Slavií.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...„Překvapivě“ jde zejména o ty pojišťovny, které jsou výrazně dražší, než ostatní...

- perfektní postřeh! Také jsem si toho už všimnul. Pojišťovny, které jsou opravdu levné (např. Slavia) s tím žádný problém nemají. Ty ostatní se nám snaží nakecat, že u nich budeme mít mnohem lepší servis a neměli bychom tak koukat na cenu.. a pak skutek-utek.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?