POMOZTE: sbírka na nákup elektromobilu pro ochrnutého hasiče

redakce - 30 Září 2020

Ve spolupráci s nadačním fondem Regi Base I. se Pivovar Kamernice snaží pomoct vybrat peníze na speciální automobil pro Npor. Ing. Radka Chmelaře.Radek Chmelař hasič

Radek Chmelař pracoval jako operační důstojník – vedoucí směny na krajském operačním středisku sídlícím v Kladně. K hasičskému záchrannému sboru nastoupil v květnu 2012 jako operační technik tísňové linky 112. V srpnu 2019 utrpěl vážný úraz následkem pádu s poškozením míchy v oblasti hrudní páteře s prognózou paraplegie.
foto: Radek Chmelař

V srpnu 2019 utrpěl Radek vážný úraz následkem pádu s poškozením míchy v oblasti hrudní páteře s prognózou paraplegie. Původním záměrem bylo zakoupení spalovací verze Citroenu Berlingo.

K uvedené akci se přihlásili elektromobilisté – přátelé pivovaru Kamenice nad Lipou s tím, že udělají maximum pro pořízení a předání elektromobilu upraveného na ruční ovládání, s elektrickými posuvnými dveřmi.

První pomocí elektromobilistů bude účast na workshopu se sládkem, kdy 6. 11. 2020 společně uvaří první ležák přátel čisté mobility. Více informací i workshopu zde.

Npor. Ing. Radek Chmelař potřebuje zakoupit speciálně upravený vůz Citroen Berlingo pro snadnější naložení a vyložení vozíku. Dále doplatit nový, na míru vyrobený, speciální invalidní vozík a velkou část financí použije na úpravu svého domu pro bezbariérové bydlení.

Díky službě u Hasičského záchranného sboru, výcviku a dobré fyzické kondici věří, že se vrátí zpět do běžného života a bude moci nastoupit opět do práce na operačním středisku jako vozíčkář.

Tímto zveme i další příznivce k přispění na transparentní účet: 7025394001/2010, variabilní symbol 150 (do poznámky uvést „podpora pořízení a úpravy elektromobilu“). Více na www.pivovarkamenicepomaha.cz.

Projekt probíhá pod záštitou nadačního fondu Regi Base I., který pomáhá od roku 2011 novodobým válečným veteránům, později rozšířil svoji pomoc i na vojáky, policisty, hasiče, zaměstnance a jejich rodinné příslušníky.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

hm, 20k€ ako som vyššie napísal za trojročné auto pod 20kkm nie je debilné vyhadzovanie peňazí. a následne prispejú po (až) 6.500€ na potrebné/ďalšie úpravy (riadennie, posuvné dvere, nakladacie zariadenia, ...
ps - nielen runner42 gúglite výraz Airwheel H3S/T - ten vozík sa sám poskladaá, rozloží, váži cca 30kg, dokáže nasledovať majiteľa ako psík a to všetko za 2.5k€ - no nekúp to!

Obrázek uživatele Anonym123

to v česku nemáte sociálne zákony, ktoré znevýhodneným pomáhajú?
na sk je príspevok na auto niečo cez 6k€, ďalej na úpravu, ,,,
hyunday ma na sk pre ťzp fleet, ...
úpravy na mieru (aj tesly) robí cz/sk http://www.iroa.cz/
elektroauto do troch rokov je v cene do 20k€ s dph (mobile.de)
práve sa v tomto už týždeň preberám v možnostiach.
:-(

Obrázek uživatele runner42

Ano, máme.
Stát postiženému každých 7 let přispěje 200 tisíc Kč. Na debilní vyhazování peněz za elektromobil to samozřejmě nestačí a je to tak naprosto v pořádku.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol