Na pojištění vozidel komplexně a s rozumem

redakce - 01 Březen 2013

Vyznat se v povinném ručení a potažmo i havarijním pojištění je takřka nadlidský úkol. Služby bobtnají, termíny se pletou a lidé se v tom všem snaží nejenom zorientovat, ale hlavně ušetřit. Jak neprohloupit při sjednávání pojištění vozidel?auto ipojištění pojištění povinné ručení auta placená rekama

Na pojištění vozidel komplexně a s rozumem
foto: iruceni.cz

Bonusové služby k povinnému ručení? Většinou na nic

Pojišťovny volí 2 způsoby přidávání služeb do svého povinného ručení:

  1. Místo zlevňování raději doplní do svého produktu i něco navíc.
  2. Nabídnou nadstandardní službu za menší, či větší příplatek.

V prvním případě je vše v pořádku – pokud je cena stále výhodná, nemusíte to nikterak řešit. Nic sice není zadarmo, spíše v ceně, ale některé služby už jsou prostě nedílnou součástí povinného ručení.

Jde například o asistenční služby, bez kterých se už dnes povinné ručení prakticky neprodává. Do obdobné pozice se dostává i přímá likvidace škod, která je ale stále mnohdy službou příplatkovou a v takové situaci se už dostáváme do bodu číslo 2.

V něm už jde o víc – o vaše peníze. Pojišťovny by vám samozřejmě rády prodaly pojištění proti živlům, střetům se zvěří a podobná, která jsou sama o sobě prakticky k ničemu, ale zvedají pojistné. Vždy pečlivě zvažujte sjednání takovéto polovičaté ochrany, neboť jde pouze o iluzi, která by se mohla velmi brzy rozplynout.

Mnohdy je tak lepší využít základní varianty povinného ručení, třeba jen s navýšeným limitem nad 35 milionů korun, ale za výrazně výhodnější pojistné, viz porovnání povinného ručení u online srovnávačů. Veškerá ostatní rizika můžete pokrýt havarijním pojištěním.

S havarijním pojištěním se vám bude lépe spát

Žádné povinné ručení se totiž nemůže havarijnímu pojištění v ochraně vašeho majetku rovnat, ba ani přiblížit. Platí to zejména pro typ pojištění „allrisk“, který v sobě sdružuje všechny 4 základní finanční ochrany a to proti škodám z havárií, vandalismu, krádeží i živelních pohrom. Pojistné je u allrisku navíc vždy přímo závislé na hodnotě vašeho vozidla, takže cena je adekvátní pojistnému limitu.

V posledních letech navíc pojistné u havarijního pojištění výrazně kleslo a komplexní ochrana vozu už není jen pro movitější osoby. Při využití porovnání havarijního pojištění po internetu lze dosáhnout ještě dalších úspor.

placená reklama
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,
děkuji za užitečný článek, nebyl jsem si jist jak správně vybrat zda po známosti nebo hledat dále na internetu.
Dostal jsem tip na povinneruceni.com je to přehledné a možná si vyberu tam ale kdyby jste měl někdo další nápad kde se informovat prosím o komentář, díky.

Jaroslav

Havarijko se může zejít, no jen u nových vozů, nad 5 let se už moc nevyplatí. Levné pojištění vozidel lze sjednat online třeba na http://www.autobak.cz/


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil