Městský běh Brandýsem a Boleslaví již potřetí „na baterky“

Nejen elektromotory, akumulátory a Elonem Muskem živ je člověk. Proto jsme se už v roce 2014 rozhodli zorganizovat amatérský běh, který by alespoň na dvě hodiny proměnil okresní město v pěší zónu a umožnil upřednostnit běžce, chodce a cyklisty před jinak všudypřítomnými auty.

Kapacita závodu byla nakonec vyčerpána.

Městský běh Brandýsem a Boleslaví 2016 byl již třetím ročníkem, který potvrdil stále větší zájem veřejnosti o zdravý životní styl a pohyb, a to ve všech věkových kategoriích. Zatímco první ročník absolvovalo 157 běžců, letos bylo rozebráno 373 startovních čísel.

Akce takového rozsahu už se bez dopravních prostředků pro organizaci neobejde, proto jsme opět oslovili společnost E.ON s prosbou o zapůjčení elektrovozidel všeho druhu.

městský běh

O kolik sekund se zlepší běžec, pokud mu pod nos nevyfukujete CO2 a další emise?

Dostali jsme k dispozici dva elektroskútry E.ON e-max a jeden elektromobil Volkswagen e-up! v barvách E.ON. Na skútrech i v autě se před, v průběhu i po závodu vystřídalo více řidičů, povětšinou lidí bez předchozích zkušeností s elektromobilitou, kteří byli z ovladatelnosti, jízdních vlastností a bezhlučnosti nadšeni.

Nejvíce si však pochvalovali elektrická vozidla sami běžci, především ti vedoucí. Před prvním závodníkem na kratší trati (5400 m) i na čtvrtmaratonu totiž uhánělo doprovodné vozidlo, jak je při podobných akcích zvykem. Rozdíl byl však v tom, že tentokrát se jednalo o elektrické vozidlo a z výfuku neputovaly do plic žádné emise.