Ford ukázal první fotku elektrického SUV inspirovaného Mustangem s dojezdem 500 km

redakce - 06 Září 2018

Ford dnes zveřejnil první obrazovou upoutávku na nové elektrické SUV, inspirované Mustangem. Ford plánuje uvést na světové trhy do roku 2022 celkem 40 elektrifikovaných modelů, z toho 16 plně elektrických.

Ford plánuje uvést na světové trhy do roku 2022 celkem 40 elektrifikovaných modelů, z toho 16 plně elektrických.
foto: Ford

Jde o první nový model vytvořený pracovní skupinou Ford Team Edison, která byla založena za účelem vývoje elektrifikovaných modelů pro všechny světové trhy. Ředitelem produktového vývoje ve Ford Team Edison je Darren Palmer.

Specializovaný tým sídlí v nových kancelářích v centru Detroitu. Dostal volnost pracovat zcela novým a inovativním způsobem, aby přiváděl nové elektrické modely na trh co nejrychleji.

Pracovní kultura v týmu Edison podporuje neotřelé myšlení a experimentální postupy při vývoji prototypů. Přibližné prototypy, při jejichž výrobě se může použit třeba i překližka, dávají členům týmu prostor rychleji se učit a postupovat vpřed. Díky tomu přicházejí s intuitivními a inovativními návrhy.

„Zákazníci elektrických vozů si pořizují vstupenku do budoucnosti a cílem našeho týmu je přivést na svět nejen vozy, které se budou zákazníkům opravdu líbit, ale i celý bezchybně fungující ekosystém elektrické mobility,“ řekl Palmer.

Nové plně elektrické SUV značky Ford přijde na trh v roce 2020. Bude inspirované modelem Mustang a nabídne dojezd téměř 500 km na jedno nabití. Ford plánuje uvést na světové trhy do roku 2022 celkem čtyřicet elektrifikovaných modelů, z toho šestnáct plně elektrických. V této souvislosti bude investovat celkem 11 miliard USD (v přepočtu přibližně 244 mld. Kč).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Když si vezmeme Ford Focus electric s až 110 km dojezdu a bateriemi umístěnými v polovině zavazadlového prostoru (stejně jako třeba u Fordu Mondeo hybrid), nabíjením AC 6,6kW (400V/32A) jednofázově a k tomu bez rychlonabíjení, tak mají soudruzi z Fordu setsakra co dohánět. Takže slibem nezarmoutíš a na fotku s píár kecy se podíváš. Abys věděl, co možná v roce 2022 bude na autosalonu k vidění a 2023 možná ke koupení. A to je tak asi všechno. Jim fakt není blbý krmit furt stádo takovými žvásty? Jako tým s volnou rukou v super nových kanclech? Pane Bože Ty to vidíš a nezasáhneš.... Sodoma Gomora https://www.trendpark.cz/pronajem/ford-focus-electric-dojezd-az-110-km/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Název "Ford Team Tesla" by byl lepší, Edison byl spíše podnikatel, to Tesla byl skutečný vědec. S tou žárovkou to bylo Bůh ví jak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já by je rozlišoval spíš podle proudu. Tesla byl střídavý. Edison stejnosměrný. U nás take proti sobě stáli ČKD a Křižík. Vyhráli ti střídavý. Pro elektromobil je výhodnější nabíjení stejnosměrným, ale nabíjení střídavým je univerzálnější (více možných nabíjecích míst).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není Mustang takový ten hodně-sport?? A k němu mi nějak ten příměr k SUV nepasuje. Mno, třá se pletu...

Bjorn už má video, kde testoval nové Niro EV a v druhém jeho dojezd. Dal přes 500km při 90km/h.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele Kuk

"Specializovaný tým sídlí v nových kancelářích v centru Detroitu. Dostal volnost pracovat zcela novým a inovativním způsobem, aby přiváděl nové elektrické modely na trh co nejrychleji."

Jen si létej sokolíku až přijde tvůj čas, tak ti přistřihnem křídla nebo tě rovnou zavřem do klece.

V Baworáku měli taky volnost a stvořili přelomovou i3 v době kdy se Tesla chytala na trh se svým sedanem. Pak hned elektrifikujíci i8 a pak náhle celý tvůrčí tým opustil BMW protože se někdo z hlavnou asi z tý progresivity podělal a řekl a dost, to už stačilo už nic jinýho vyvíjet nebudete už do toho nedáme ani fenik! Kurva potřebujem prodávat spalováky a ne nějaký lektriky. A od tý doby se v bavoráku jen čeká a čeká a čeká... :)))
Teď tam s nima čeká i Kabaň. Zdravíme do Mnichova :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Slibotechny slibují a protože začali pozdě a nic nemaj tak budou slibovat dál.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele PaRi

"Team...dostal volnost pracovat zcela novým a inovativním způsobem"
Pokud to nejsou je kecy managerů, tak to by mohlo zafungovat. Ford potřebuje úspěch jak sůl.

---

www.xpari.cz
2x Škoda CitigoE iV

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toyota svolává do servisů přes milion hybridů. Hrozí zkrat a požár!

auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/toyota-svolava-do-servisu-pres-milion-hybridu-hrozi-zkrat-a-pozar.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kabelový svazek v motoru může způsobit požár? Co to je za blbost? Motor logicky je hermeticky uzavřen a že by se požár dostal přes průchodky v kovu z kterého je kryt odlit bych řekl, že nehrozí. To jsou zase spekulace že by jeden zvracel. Du blejt.

A četl jste ten článek?

"Toyota upřesnila, že svazek kabelů, který je připojen k hybridní řídící jednotce, se může dostat do kontaktu s krytem. Pokud se na svazku nebo krytu nahromadí prach, může se izolace kabelů časem opotřebovat kvůli vibracím vozu. To by pak mohlo způsobit zkrat, který může vyvolat požár."

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ano četl, je tam jasně napsáno, že jde o svazek v motoru. Dál číst nemělo cenu. Odborná úroveŇ je tristní. Proč číst další plky? Maximálně by si protiřečily=prostor pro spekulace, takže škoda ztrácet čas.

A od koho jsi cekal odbornou znalost? Od novy? Nebo od cipisa?

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak za mě palec nahoru... kvůli jednomu kouřícímu se auto svolávačka na 1mil aut a preventivní výměna/ úprava ! Tomu říkám starost o zákazníka.

Vidí někdo tu fotku, o které se zmiňuje nadpis?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není třeba. Jak bude vypadat Mustang SUV se ví už dávno ;-)
cdn.motor1.com/images/mgl/GOMGx/s1/ford-mustang-suv-render.jpg

Obrázek uživatele Joe

Po pěti dvanástkách bych teoreticky mlhavě spoznával inspiraci zadními svítilnami... Ale do roku 2020 ještě ve Vltavě uteče vody a vody ....

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol