FlixBus jako první otestuje na dálkových spojích elektrobus

redakce - 14 Březen 2018

FlixBus se kromě rozvoje autobusové a vlakové sítě zaměřuje také na testování udržitelných způsobů hromadné dopravy. Ve Francii a Německu budou do provozu uvedeny první elektrobusy pro dálkové autobusové spoje na světě.FlixBus jako první na světě testuje autobusové spoje pro dálkové linky poháněné elektřinou, zatím ve Francii a v Německu

FlixBus jako první na světě testuje autobusové spoje pro dálkové linky poháněné elektřinou, zatím ve Francii a v Německu.
foto: FlixBus

FlixBus, největší evropský poskytovatel dálkové dopravy, nyní investuje do eletro-mobility a jako první dopravce na světě zahajuje na svých dálkových trasách testování autobusů plně poháněných elektřinou.

Začátkem dubna vyjedou do testovacího provozu elektrobusy na trase mezi Paříží a Amiens ve Francii. V létě tohoto roku se pak e-bus zapojí do provozu i na německém vnistrostátním spojení ve spolkových zemích Hesensko a Bádensko-Wurtembursko.

„Chceme se aktivně podílet na utváření budoucnosti v oblasti hromadné dopravy. Ačkoliv jsou pořizovací náklady e-busů nyní výrazně vyšší, jsme přesvědčeni, že investice do elektro-mobility se v dlouhodobém měříku vyplatí jak naší společnosti, tak zákazníkům i životnímu prostředí,“ uvádí André Schwämmlein, zakladatel a CEO FlixBusu.

„Jako dopravce tím také sdělujeme, že se může jednat o zlomový bod v oblasti mobility. První dálkový autobus plně poháněný elektřinou je pro výrobce jasným signálem, že stojí za to investovat do vývoje a hledat nové alternativy ke spalovacím motorům. Udržitelná mobilita není jen otázkou byznysu a podnikání, je také o sociálních a environmentálních dopadech cestování.“

Cestování dálkovým autobusem je jedním z nejšetrnějších způsobů hromadné dopravy, která je k dispozici, především díky moderním vozům a jejich schopnosti přepravy velkého počtu cestujících najednou. Cestující, kteří upřednostní cestu autobusem před cestováním osobním vozem, sníží vlastní produkci CO2 na této cestě až o 80 %.

„Chceme vyvíjet další novinky, díky kterým zákazníci upustí od tištění papírových jízdenek. Výhodou mobilní aplikace v budoucnu bude i získávání aktuálních informací o přesné poloze autobusu. V neposlední řadě pracujeme na funkci, díky které budou zákazníci moci udělit konkrétnímu řidiči po skončení jízdy hodnocení,“ dodává Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus v České republice.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele jurazhor

první elektrobusy pro dálkové autobusové spoje na světě?
a ta americká fa proterra dělá co?okolokomínovky?

---

jurazhor

Obrázek uživatele Kuk

Zase nějakej manažér si myslí, že má nejdelší klobásu na světě :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Tak jsem si vzpomněl, jak nám ve škole za bolševíka vymývali mozek, že za chvilku budou jezdit atomový, že to stateční soudruzi v CCCP už chystají. Je doře, že některé věci jsou chyba. :-) Tohle zelené bus vypadá mnohem líp. Tak se snad dočkáme i u nás, kde je Flixbus pořád smradlavý. Ještě by se měl za nos chytit i ten žlutý Student Agency.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a bude mít i tykadýlka?? ve východní €j-ropě a čezký dálnici asi těžko že :))

youtube.com/watch?v=NggNZ5f7FQo


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol