Autosalon Ženeva 2017: robotické auto Peugeot Instinct

redakce - 06 Březen 2017

Autoři koncepčního vozu Peugeot Instinct Concept se řídili jediným heslem, a tím je svoboda. Na autosalonu v Ženevě tak francouzská značka předvede vůz, který umožňuje svobodně si zovlit režim řízení díky pokročilé konektivitě.Karoserie typu shooting brake s sebou přináší nadčasový design

Karoserie typu shooting brake s sebou přináší nadčasový design
foto: © Automobiles Peugeot

"Samočinné řízení znamená příští automobilovou revoluci. Tuto technologii budou schopni nabízet všichni výrobci. Rozdíl bude spočívat v tom, jak na to půjdou," píše Peugeot v tiskové zprávě. On sám využije platformu Samsung Artik Cloud, která spojuje automobil s cloudem svého majitele.

Peugeot Instinct Concept funguje v celkové symbióze s celou řadou připojených zařízení a vytváří zcela nový přístup k mobilitě. Vůz využívá data, která se s ním uživatel rozhodne sdílet a která pocházejí z chytrých telefonů, hodinek nebo systémů inteligentních budov.

Každodenní aktivity nyní probíhají plynule, bez přerušení. Peugeot Instinct Concept se zapojuje do různých aktivit od ovládání funkcí v domě svého majitele (např. zamykání, osvětlení), přes cestování, trávení volného času, až po práci.

Peugeot Instinct Concept nabízí čtyři režimy jízdy, dva klasické (Drive Boost nebo Drive Relax) a dva samočinné (Autonomous Sharp nebo Autonomous Soft). Řidič si po celou dobu ponechává nad vozem Peugeot Instinct Concept kontrolu. V režimu se samočinným řízením může provést příkaz či manévrovat prostřednictvím zařízení i-Device na středové konzole.

Autosalon Ženeva 2017: robotické auto Peugeot Instinct

Interiér konceptu Peugeot Instinct se mění podle potřeby
foto: © Automobiles Peugeot

Systém Peugeot Responsive i-Cockpit přináší nový pohled na kabinu, která je přizpůsobená potřebám samočinného řízení. Rozhraní se konfigurují – před, během a po použití – podle zvoleného způsobu jízdy a profilu uživatele.

Doposud představené koncepční vozy vybudovaly autům se samočinným řízením image příslušníků k určité elitě. Prezentují je jako luxusní produkty zaměřené pouze na řidiče. Vize značky Peugeot je odlišná.

Samočinné řízení podle Peugeotu ulehčuje život všem. Výsledkem je inovativní, adaptivní architektura interiéru, Responsive i-Cockpit. Prostor řidiče skrývá elegantní kinematický systém, který vstoupí do hry během přechodu mezi režimy Drive a Autonomous.

Kompaktní volant a lišta s páčkovými spínači se zasunou do palubní desky a současně se zatáhne plynový pedál. Bez ohledu na to, který režim je aktivovaný, si řidič si zachovává nad vozidlem kontrolu. V režimu Drive je to jasné, ale tato zvláštnost autonomního vozu Peugeot překvapí v režimu Autonomous.

V těsné blízkosti 9,7" displeje ve středové konzole je umístěno zařízení i-Device, které lze kdykoliv použít pro ovládání vozu. Stačí jeden dotyk a můžete předjet auto před vámi nebo přejít z režimu Soft na Sharp.

Jedním z poznávacích znaků nového konceptu je prostornost

Jedním z poznávacích znaků nového konceptu je prostornost
foto: © Automobiles Peugeot

V režimu Drive přináší holografický přístroj informace o řízení: rychlosti vozu, rozdělení energie mezi oběma systémy PHEV (výkon 300 koní), nabití baterie. Digitální funkce zpětného zrcátka upozorní na přítomnost vozu v mrtvém úhlu.

Cestující mohou všichni komunikovat s autem přes „chatbot“, hlasového osobního asistenta s přístupem k celé řadě služeb. Je možné si například přes hlasové ovládání rezervovat lístek do kina nebo nakupovat na internetu.

3D tkanina je vytvarovaná tak, aby obepínala tělo. Objevuje se na bočních panelech středové konzoly a na dveřních panelech, na sedáku a opěradle sedadel. Opěrka hlavy je pro větší podporu šíje potažena kůží a pružnou 3D tkaninou.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já nechci autonomní Peugeot. Kdyý si kupuji auto, tak proto abych ho řídil!!!!!!!!! Když nebu chtět řídit, zavolám si taxi a muzu si pokecat s řidičem!!!!! Kdyby se raději automobilky snažili aby byla auta alespon o polovinu levnější a nevymyšlely nesmysly!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Obávám se, že Peugeuotu je totálně u prdele co nějaký Franta z České republiky chce :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý, dál...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.