Závody Formule E může sledovat až 460 milionů diváků

Jan Horčík - 22 Srpen 2014

Už za necelý měsíc vypukne první závod elektrické Formule E. Odehraje se v čínském Pekingu 13. září. Organizátoři se dušují, že závod bude moct sledovat až 460 milionů diváků.Jezdci i stroje Formule E už se na závodní dráze v britském Donington Park pilně připravují na první závod v Pekingu

Jezdci i stroje Formule E už se na závodní dráze v britském Donington Park pilně připravují na první závod v Pekingu
foto: Formula E

Půjde o teprve první závod šampionátu Formule E a podle dostupných informací jej bude moct sledovat až 460 milionů diváků na celém světě. Nejvíce z toho v Číně, až 200 milionů, díky dohodě mezi organizátory a hlavním čínským sportovním kanálem CCTV-5.

Televize FOX Sports je dostupná v 88 oblastech světa a má zásah 180 milionů domácností. Mezi další kanály, které budou závody vysílat, patří francouzský CANAL+, britská ITV4 nebo TV Asahi.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jsem shlédl první závod Formule E přes internet a myslím že to stálo za to. Nedá se to samozřejmě srovnávat s Formulí 1, kterou sleduji též, ale to mi vůbec nevadí, bylo se i tak na co koukat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevíte náhodou jestli se závody formule E chystá vysílat kdokoliv v ČR?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevíte někdo, zda ty závody Formule E bude možné sledovat i na nějaké CZ/SK televizní stanici? Děkuji za info.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Největším lákadlem na F1 byl zvuk, kterej doprovází rychlost. Na E to jen zasviští a dokud nebude větší podíl POV tak sledovanost krachne jako po nasazení turba v F1.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím u F1 je to pravé lákadlo na rozdíl od osobní dopravy, kde by to mělo být opčně. ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prave lakadlo bude podla mna trat. Ked sa budu formule prehanat po uliciach velkomiest, to bude nieco uplne ine ako vsetky ostatne preteky. Napokon, preto je monaco, napriek vsetkym bezpecnostnym vynimkam, stale zaradene do kalendara F1.

Může to být zajímavá alternativa k Formuli 1. Ale popravdě, ne že by mě to nějak zvlášť lákalo. Problém bude totiž úplně stejný. Nejslabší místo jsou pneumatiky. Vzhledem k obrovským kroutícím momentům (a velkému zrychlení), to bude i na mnohem kratší trati praskat jak pouťové bolónky.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nízká "kvalita" pneumatik je ve Formuli 1 na objednávku FIA a Bernieho aby byla vetší show. To není problém technologie. Třeba pneu pro Bugatti Veyron nebo Koenigsegg musí vydržet mnohem vetší výkon a kroutící moment než nabízí současná Formule 1/E.

Obrázek uživatele honza.t

Pneumatiky jsou extrémně namáhány neustálým prudkým zrychlením a bržděním. Přenášení tak obrovských výkonů je prostě nesmírně obtížné.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.