Závody elektrických formulí Formula E: osm světových velkoměst

Jan Horčík - 19 Březen 2013

Mezinárodní automobilové federaci FIA byl odprezentován předběžný kalendář závodů Formule E. Závody elektrických formulí, které tlačila i Evropská unie, se pojedou v osmi světových metropolích. Bude mezi nimi Řím, Rio de Janeiro neboi americké Los Angeles a Miami.auto Dallara Formula E sampionat elektrické formule skeč

První skeč připravovaných elektrických formulí pro světový šampionát Formula E
foto: Dallara

Společnost Formula E Holding, která má pořádání světového šampionátu elektrických formulí na starosti, od svého založení v roce 2012 obdržela vyjádření zájmu o pořádání závodů od 23 měst na pěti kontinentech.

Jsme vděční všem městům, která vyjádřila zájem hostovat naše závody. Skutečnost, že města po celém světě mají zájem o šampionát FIA Formula E je extrémně potěšující a je důkazem globálního zájmu o udržitelnou mobilitu,” řekl Alejandro Agag, šéf FEH.

Světové závody

Osm vybraných měst z předběžného kalendáře pro rok 2014 je: Londýn, Řím, , Miami, , Puntrajaya (Malajsie), Buenos Aires a Rio de Janeiro. V roce 2014 se tak bude závodit pouze v Evropě, Asii a Americe.

V roce 2014 FEH zorganizuje celkem až 10 závodů.Teprve v roce 2015 se přidají také Afrika, pravděpodobně Jihoafrická republika, a Austrálie (Sydney?). Formální dohody s městy pro závody příští rok mají být dokončeny do poloviny letošního roku.

Profesionální týmy

Závodit se bude přímo v centrech světových velkoměst, na pozadí těch nejznámějších památek. To aby se zdůraznilo hlavní poselství šampionátu: že elektrická mobilita je pro města to pravé.

Prozatím jsou do otevřené soutěže přihlášeny dva týmy: britský FIA Formula E Team Drayson a čínský FIA Formula E Team China Racing. V únoru 2013 italská společnost Dallara ohlásila, že pracuje na designu elektrických formulí.

McLaren zase staví pohonný systém (v konsorciu s firmou Spark Racing Technology francouzského obchodníka Frederica Vasseura).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Rozumím tomu správně, že budou jezdit "stejné" monoposty, jen se budou lišit zabarvením?

Obrázek uživatele Jolinar

jj, na tom je videt kolik automobilky investuji do vyvoje elektro pohonu :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zatím to tak vypadá.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?