Závodní okruh Daytona na Floridě pohání solární panely

redakce - 12 Červen 2015

Světoznámý závodní okruh Daytona na Floridě prochází velkou rekonstrukcí. Její součástí je i instalace 5000 solárních panelů.Závodní okruh Daytona navštíví ročně statisíce fanoušků.

Závodní okruh Daytona navštíví ročně statisíce fanoušků.
foto: Daytona International Speedway

Historie okruhu Daytona se píše od roku 1959, kdy byl poprvé otevřen veřejnosti. Od té doby se tam pravidelně koná závod Daytona 500, nejprestižnější závod série NASCAR. Kromě něj se tam jezdí ale například i motocross a další závodní sporty.

Závodní dráha Daytona si dosud prošla třemi renovacemi. V roce 2013 byla odstartovaná v pořadí čtvrtá velká renovace "Daytona Rising", která si vyžádá investice v hodnotě v přepočtu 1 mld. Kč a bude trvat do ledna 2016.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

na vychode a severe slovenska ma po poliach fotovoltaicke elektrarne kde kto, vdaka povodnym dotaciam, ale v sucastnosti je ich realny pomer cena vykon a spolocensky prispevok negativny.

koli tomu nerozumiem, aka je realna efektivita a kde je pravda.

ok, kalkulacky, ale aj tie su bez akumulatora nahrane, vyzaduju priamy svit, moje svietidlo s led relektorom pre nocne svietenie ma po rokoch tiez negativnu bilanciu.

hovori sa o navratnosti 8 rokov, to je dnes pomali zivotnost cohokolvek a doba za ktoru se mania ceny priam 10 nasobne.

ak to nie je an ukazovanie, rad by som mal nieco realne k tomuto.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.