Závod elektromobilů WAVE 2012 - zúčastní se i ČR?

Jan Horčík - 16 Červenec 2012

WAVE je světový mezinárodní závod elektromobilů, který se koná každý rok na podzim v Evropě. V roce 2011 se jela rallye z Paříže do Prahy přes Brusel, Německo, , Lichtenštejnsko, Rakousko. Celkem se jelo 14 dní, trasa měřila 3 000 km. Letošní závod bude kratší, z Janova do Oxfordu, ale účast by měla být masivnějí. Zúčastní se i Češi?auto elektromobil WAVE 2012 mapa

Zúčastní se letošního závodu elektromobilů WAVE 2012 skrze Evropu také česká posádka? Momentálně shání 7 milionů korun na pokrytí nákladů, mimo jiné nákup elektromobilu , se kterým se chce závodu zúčastnit. Fandíme.
foto: WAVE 2012

Pořadatelem závodů WAVE je švýcarský učitel maďarského původu . Ten se proslavil, když objel svět v elektřinu Taxi. Stavil se s ním i v Praze.

Závodu WAVE 2011 se zúčastnila také česká posádka s vozem Super El, tedy elektrickou přestavbou vozu z . Ta už letos podle našich informací nepojede.

Letošní závod se uskuteční od 9. do 22. září 2012. Jede se z Janova přes Milán, Buchs, Zürich, Bern, Štrasburg, Mannheim, Marburg, Osnabrück, Amsterdam, Londýn až do Oxfordu. Trasa celkem měří 2743 km, jednotlivé úseky ale nejsou delší než 130 km. Navíc se trasa může ještě měnit.

V ČR aktuálně koordinátor tuzemských týmů Jiří Vlk dává dohromady nemalé finance potřebné k účasti v závodu. Prozatím není jasné zda se to podaří, v každém případě držíme palce. Více o české účasti v závodu najdete na webu www.wave-promotion.cz nebo www.superjizda.wave-promotion.cz.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Informuji, že jsme se vrátili, ujeli 5000 km a jednalo se o propagační jízdu, během které jsme navštívili 55 škol a municipalit, kde jsme ukazovali jak to jde. Rozhodně to nebyl závod. Vše je na blogu našeho sdružení Elektromobily-os. Více ifo bude na naší pravidelní schůzce příští čtvrtek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Předně se nejedná o závod, ale propagační jízdu.Jak to probíhá můžete sledovat na našem blogu.
Startovné bylo 3000 Ero a za to máme ubytování v hotelech, jídlo a elektřinu. Někdy průvodce po 54 městech a další náležitosti.
ww.drehstromnetz.de/2012_wave.html
Naše sdružení ukazuje jak to jde, ostatní ukazují jak to nejde a p ať si to přebere každý po svém.
do odkazu si doplňte W na začátek

To mi přijde ujetý. 7 miliónů? Když Roadste stojí kolem 2,5 mil kč, na co je třeba těch zbylých 4 miliónů? To už si rovnou může koupit teslu S nebo X. A dvakrát. Přece startovné nestojí milióny?

Obrázek uživatele Jan Horčík

To nejste sám komu to přijde ujetý. I lidé z některých oslovených automobilek se nám mezi řečí zmínili, že je to poněkud... nadnesené.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen pro doplnění informací. Tým občanského sdružení je již zaregistrován a propagační jízdu, nikoli závod letos pojede.
Zdůrazňuji, že jde o propagační jízdu a propagace elektromobility je cílem našeho snažení.
Pokud by někdo chtěl za reklamu na vozidle přispět, budeme jen rádi , jsme nezisková organizace.
Proudu zdar. .elektromobily-os.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tady je vidět, jak na tom elektromobily současnosti jsou. Závod se jel 14 dní. Spalovákem to lze profrčet za 1-2dny. (Bugatti Veyron při volných silnicích za odpoledne). Pan Vlk musí připravit nemalé finanční prostředky: Chápu startovné - ale pak už to přece jede skoro zadarmo ne? :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol