Západočeská univerzita zkouší elektromobil Volkswagen e-Golf

redakce - 05 Duben 2018

Elektromobil Volkswagen e-Golf převzali v minulých dnech od společnosti Porsche Česká republika zástupci elektrotechnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Nový Volkswagen e-Golf předal Martin Březina, vedoucí odd. Corporate Sales společnosti Porsche Česká republika představitelům Západočeské univerzity v Plzni doc. Ing. Jiřímu Hammerbauerovi, Ph.D. a prof. Ing. Zdeňkovi Peroutkovi, Ph.D.

Nový Volkswagen e-Golf předal Martin Březina, vedoucí odd. Corporate Sales společnosti Porsche Česká republika představitelům Západočeské univerzity v Plzni doc. Ing. Jiřímu Hammerbauerovi, Ph.D. a prof. Ing. Zdeňkovi Peroutkovi, Ph.D.
foto: Volkswagen

Největší importér automobilů v Česku tak pokračuje ve svém programu Demo e-car program. Jeho prostřednictvím chce popularizovat elektromobilitu, a proto bezplatně nabízí municipalitám, institucím a firmám na dlouhodobé využití elektromobily Volkswagen e-Golf.

"Náš program jsme odstartovali loni na podzim. Zájem o testování elektromobilů je mimořádný," říká Vratislav Strašil, generální ředitel Porsche Česká republika.

"Západočeská univerzita se zabývá technologií pohonů a je ideálním nositelem našeho záměru - edukovat veřejnost a seznamovat ji s výhodami nových technologií. Nejlepší studenti si budou moci e-Golf vyzkoušet osobně."

První zpětné vazby, které společnost Porsche Česká republika získala od uživatelů e-Golfů, jsou velmi pozitivní. Vyzdvihují zejména úsporu provozních nákladů, zrychlení vozidla a pohodlí cestování. Při jízdě po městských aglomeracích zároveň naprosto dostatečný dojezd, v Praze pak i možnost neomezeného parkování zdarma ve všech zónách.

Koncern Volkswagen ve své Strategii TOGETHER 2025 definoval elektromobilitu spolu s digitalizací, mobilními službami, autonomním řízením a umělou inteligencí jako svoje klíčové rozvojové priority.

Již v tomto roce značka Audi představí velké prémiové SUV Audi e-tron s dojezdem více než 500 km. Následovat budou další modely a hlavní ofenziva přijde s rokem 2020, kdy postupně přijdou na trh zcela nové elektromobily Volkswagen v rodině modelů s názvem I.D.

Její zatím poslední přírůstek, avantgardní limuzínu vyšší třídy I.D. VIZZION s funkcemi autonomní jízdy a ovládání hlasovými povely a gesty, představil Volkswagen na nedávném autosalonu v Ženevě.

Společnost Porsche Česká republika se na příchod elektromobilů intenzivně připravuje a s výhodami nových technologií systematicky seznamuje veřejnost i svoje zákazníky. V poslední době se například účastnila odborného veletrhu Amper v Brně.

Důležitou součástí této iniciativy je právě unikátní projekt Demo e-car program, připravený ve spolupráci s dealery společnosti Porsche ČR. Svým pojetím a rozsahem je v českých podmínkách unikátní.

S vozy Volkswagen e-Golf, které zájemci dostanou k testování, mohou během desetiměsíční zápůjčky ujet až patnáct tisíc kilometrů. První vozidla již byla předána, dalších pět si zájemci převezmou v průběhu příštích dvou měsíců.

V letošním roce plánuje Porsche Česká republika prodat více než čtyři stovky e-Golfů. Kolem roku 2025 by měly elektromobily tvořit zhruba pětinu všech prodejů společnosti.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Není to zpráva z roku 2012? Fakt si to převzali 2018? VW si tím dělá reklamu na věc, kterou nestíhá vyrábět a pro rok 2018 má kvótu v ČR 400 aut? Hledám datum článku, ale je tam 5.duben, ne 1.Apríl......

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW nechce víc elektro vyrábět, nikoli nestíhá ;) on už má navýráběno golfů dost a dost :)

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a1994-vw-golf-citystromer/

Přesně jak už tu napsali přede mnou. Hned mne napadla otázka: "Co chtějí proboha na tom elektromobilu testovat?"

Elektromobil je už 20 let otestovaný!

Už před 10 lety předělali v Brně Superb na elektro a oni teď chtějí teprve elektromobil testovat? A k čemu asi tak dojdou? Jde to levnější na provoz zadarmo nám go dejte ale nekoupíme si ho protože je to drahý.

Já to chci taky zadarmo půjčit na rok!

Kdyby zněla zpráva nějak tak, že univerzita vyměnila všechny spalováky za elektromobily, nebo že koupili 10 Elektro, tak by to byla super zpráva vhodná reklamy. Tohle je jen pro srandu králíkům a vytahování se že jsme dostali zadarmo auto.

Je to k pláči i k zblití zároveň....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zjistili, že je problém, aby elektromotor vydržel jenom 120 tis. kilometrů, tredy je potřeba vybrat sračkové materiály, které to splní.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak tak starý golf vydržel 20 let a to je prostě moc, je potřeby víc podpořit prodej a když se tam díky té zpropadené evropské komisi nesmějí montovat kurvítka můsí se to tedy dělat z materiálů co tolik nevydrží to je přeci jasný soudruzi. A hlavně dobře zašpuntovat aby se to nemohlo servisovat nikde jinde nez fautofizáku ;)

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a1994-vw-golf-citystromer/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Správná zpráva pro univerzitu by spíš byla, že dostali zdarma e-Golf, aby ho mohli techničtí studenti rozmontovat a zase smontovat dokola dokud se nerozpadne.

A nebo tak.
+1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Každá malá dom se počítá, tak proč se přitom nezakrenit do objektivu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co to ten prostredni pan drzi za vec? Vypada to jako key pro auta z minuleho tisicileti. Co jsem upgradoval car, tak 10 let pouzivam krabici ku bez pyje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No začíná to tady hodně upadat, samé reklamy které se tváří jako články.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No jo, hold začali v marketinku masově kopírovat Teslu i další, a naráz začíná čím dál víc lidí vidět, jak to je otravná forma.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Západočeská univerzita je ta co si tam diplomy kupovali právnický rychlokvašky rádobyhvězdy, manželky hokejek, čutálstů a podobný póvl ČEZKA ?? :)))))) nojoooo klasika z Plzně :DDDD

tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/vse-o-afere-na-pravech-od-ostudy-k-vysetrovaci-komisi.html

plzen.idnes.cz/soud-odebrani-titul-rozhodnuti-hosman-harangozzo-fsb-/plzen-zpravy.aspx?c=A150807_104656_plzen-zpravy_pp

zpravy.idnes.cz/plzenska-prava-odebiraji-tituly-prijde-o-nej-i-spolupracovnik-berkova-gangu-1vl-/domaci.aspx?c=A110227_204927_studium_vel

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdybys měl/a prachy, koupíš si ho taky :D:D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je teda traparna. Spousta lidi pouziva EV bezne a tady si zase nekdo honi triko. No ale lepsi nez propagace byzlblejtu ze jo....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak nevím zda je více retardovaný VW nebo ZČU. My již roky jezdíme a oni se zabývají testováním Demo - e produktů. Inu jak řekl klasik: "můžeš být sebevětší blbec ale pokud to podáš patřičně vědecky zdůvodněné, budeš za hvězdu".

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a co ted s tím milijonem dízlpopelnic který každodenně český lidi používají? ve městech je díky vw hrozný smrad a prach. To VW taky vyřeší? jasný, leda další produkcí dízlpopelnic ;) falešník jeden trapák germánský :)))))))))))))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

První zpětné vazby, které společnost Porsche Česká republika získala od uživatelů e-Golfů, jsou velmi pozitivní. Vyzdvihují zejména úsporu provozních nákladů :-)
Uživatel, který dostal zdarma auto si pochvaluje nízké provozní náklady :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station