Zaměstnanci Volkswagenu jako testovací králíci: dostali prvních 150 elektromobilů ID.3

Jan Horčík - 25 Červen 2020

Tesla dodala první kusy elektromobilů Tesla Model 3 a podobně se rozhodl i Volkswagen. Zaměstnanci ověří funkčnost aut v každodenním provozu.auto elektromobil Volkswagen ID.š

Volkswagen vyrábí elektromobily ID.3 už od konce minulého roku. Má ale velké problémy s vývojem softwaru pro ně. Teď to vypadá, že se vše blíží zdárnému konci.
foto: Volkswagen

Volkswagen slibuje, že běžným zákazníkům začne elektromobily Volkwagen ID.3 dodávat začátkem září. Mezitím 150 zaměstnanců firmy ověří, zda jsou auta schopna běžného provozu.

Jde o zaměstnance z oblasti Cvikova. Analyzovat se také budou také jejich anonymizovaná data. Na jejich základě pak mohou inženýři dál upravovat problémový software vozů.

Začátkem září chce Volkswagen dodat celkem 30 000 těchto aut najednou. Další dodávky mají následovat během následujících měsíců. ID.3 je prvním z mnoha elektromobilů založených na platformě MEB. Následovat bude Volkswagen ID.4 a další.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Odkoukaná nabíjecí křivka iD3 a špekulace nad ní

https://www.facebook.com/groups/514077975814912/permalink/683118095577565/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Hezké, dík za link

Obrázek uživatele Kuk

Rádo se stalo.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nabíjení pěkný, ovšem na našem území je těch >100 kW nabíječek minimum (6 míst), uvidíme zda bude oproti korejským Kia Hyundai stejná nebo lepší spotřeba jak výrobce uvádí, když už je stejná cena. Že by se spotřeba VW ID.3 dokázala zařadit hned za Teslu 3 a Hyundai Kona? No uvidíme v praxi. Zatím toho žádný výrobce nedosáhl a že už jich je celkem dost.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Vime kdo umira posledni. :-)

Obrázek uživatele spetak

Ano, Tome, je to naděje. A tvoje víra ji jistě posílí.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Mezitím 150 zaměstnanců firmy ověří, zda jsou auta schopna běžného provozu.

Možná zaměstnanci museli podepsat reverz, když je nedodělaný SW zabije, no uvidíme jak tahle klauniáda dopadne :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Take pekne vyzrete na slniecku a agresivnom dazdi. No a potom si to kupite za 40 000 Eur. Kto by to nebral?

Obrázek uživatele Marek_

Ta první várka je už dávno rozebraná, takže zbytečná otázka :-)

Jo a kde to mají zaparkované, že tam je agresivní déšť? Já třeba taky parkuji auto výhradně venku, na slunci a na dešti, tak nevím, jestli se nemám bát :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Auta od VW jsou správně uleželé :)

To by mne zajímalo, zda se některý z vylosovaných zaměstnanců rozpovídá pro novináře, případně se zastaví v redakci “FullyCharge” apod… a nebo zda podepsali mlčenlivost s doložkou, že vozidlo nikomu ani neukážou. :-)

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Off. V Praze horel hybridni BMW. Lidovky pisou jen o elektrickem aute. O znacce nic. Kdyby to byla Tesla, uz by to vedel cely svet.

A to je dobre, aspon vieme ake bezpecne Tesly su. Skoda ze nemame prehlad aj o ostatnych znackach ako su na tom s poziarmi.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.