WAVE 2013: rekordních 388 elektrických strojů pohromadě

Jan Horčík - 15 Červenec 2013

Před pár dny skončil další ročník závodu/přehlídky WAVE 2013. Zúčastnilo se 40 týmů z 10 zemí světa. Jelo se z Vídně do Zurichu. V cíli se navíc podařilo uspořádat světově největší přehlídků elektrických dopravních prostředků.auto WAVE 2013 přehlídka elektromobilů Zurich Švýcarsko

Přehlídka 388 elektromobilů v Zurichu ve Švýcarsku
foto: WAVE 2013

Závod WAVE 2013 trval 10 dní a překonal evropské Alpy od východu k západu – z Rakouska do Švýcarska. Účastníci (včetně českých) ujeli 1800 km a překonali převýšení až 2500 metrů. Organizátorem závodu je známý propagátor elektromobility Louis Palmer.

V Zurichu se navíc podařilo zorganizovat největší přehlídku elektrických dopravních prostředků – elektromobilů, ale také elektromotorek. Událost byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Sjelo se 388 aut. Mezi nimi např:

Tesla Roadster, mia electric, Smart fortwo electric drive, BMW ActivE, Tesla Model S, Twike, City EL, Sinclair, Fisker Karma, Opel Ampera, Chevrolet Volt, Renault Kangoo, Renault Zoe, Renault Twizy, Porsche eRuf, Rimac Concept One, Nissan Leaf, Peugeot I-On, Citroen C-Zero, Mitsubishi i-MiEV, Renault Fluence, Sam.

Obzvlášť počet Tesla Roadsterů si organizátoři pochvalovali, těch bylo přesně 53. Objevily se pochopitelně také první evropské verze Model S a dokonce se ukázal i Rimac Concept One, sportovní elektromobil za milion dolarů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, sraz nejvice elektrickych vozitek v Guinessovce? Tak to jen proto, ze Nori to berou za normal a srazy eletricek neporadaji :)

Obrázek uživatele Jolinar

Dovolim si rypnout... pisete "Objevily se také první evropské verze Model S". Podle me slo o dovezene americke verze, anebo se snad pletu? :-) Pral bych si abych se pletl...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslim ze bych si vybral ;-)
Bud cokoli od Tesly,Rimac by se mi taky libil....At uz jsou tyto auta bezne na ulicich!

Slint... :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil