Vylepšený Tesla Powerwall 2.0 půjde na trh dřív

Jan Horčík - 16 Květen 2016

Domácí baterie Tesla Powerwall se teprve nedávno dostala do Německa, Česka i dalších evropských zemí. Už brzy je však na pořadu upgrade na verzi 2.0.auto domácí baterie Tesla Powerwall verze 2.0

Nová, vylepšená verze domácího úložiště elektřiny Tesla Powerwall 2.0 půjde na trh už v nejbližších týdnech, o něco dříve, než Tesla původně plánovala
foto: Tesla

Elon Musk o vylepšené verzi domácího úložiště Tesla Powerwall mluvil už začátkem letošního roku. Sliboval je na letošní léto.

Instalace vylepšených Powerwallů začnou, pravděpodobně nejprve v , už během nadcházejících týdnů. Hlavní změnou oproti původní verzi má být výrazně zjednodušené zacházení a instalace a zlepšená hardwarová kompatibilita s invertory německé značky SMA (např. Sunny Boy).

JB Straubel, šéftechnolog Tesly, nedávno o novém Powerwallu promluvil v kanadském Ontariu. Řekl, že růst tohoto odvětví [domácích/průmyslových baterií pro ukládání elektřiny] je velmi rychlý a nevyžaduje tolik infrastruktury jako vozidla.

Navíc oblasti výkonové elektroniky, invertorů a dokonce i uchycení baterek nabízí spoustu prostoru ke zlepšování. "Všechny tyhle věci dnes čekají na inovaci," řekl doslova. "Blížíme se k ceně, kdy je to jasná koupě pro každého, protože šetří peníze," dodal.

Elon Musk hodlá zajistit, aby růst divize Tesla Energy nebyl nijak omezován potřebami baterií pro elektromobily Tesla Model S, Tesla Model X a Tesla Model 3. Vnímá totiž, že růst v tomto odvětví bude mnohem rychlejší, než v případě Tesla Motors.

Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář

Vysoké napětí ze stringu do vysokého napětí akumulátorů a zpět střídačem na 240V. Všechno v jedné krabici plug in. Už aby to bylo, pořádně odskoušené, a za dobrou cenu!

---

Citigoe se nedočkal, taxem koupil ZOE.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tomu se říká diverzifikace... co kdyby výroba vozidel tolik nevynášela... vždycky se dají dělat baterie, případně v nejhorším i komponenty pro elektromobily ostatních firem...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

předraženej krám je to!

Obrázek uživatele PaRi

Vždycky si vzpomenu na dědovo: "Drahé je to, co nepotřebuješ".

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

možná je, ale lidi ho zjevně kupují


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil