Volvo XC40 Recharge: elektromobil se severským citem pro bezpečnost

Jan Horčík - 21 Květen 2020

Volvo XC40 Recharge je další elektromobil typu crossover, který bude vedle Tesla Model Y a dalších soutěžit o přízeň zákazníků. Podívejte se, co nabízí.auto elektromobil Volvo XC40 Recharge

Elektromobil Volvo XC40 Recharge bude konkurovat modelům jako Tesla Model Y, Hyundai Kona Electric, Kia e-Niro a dalším. Mezi hlavní přednosti má patřit důraz na bezpečnost, kterou je značka Volvo pověstná.
foto: Volvo

Elektromobil Volvo XC40 Recharge nabídne dle oficiálních informací díky 78kWh baterii dojezd přes 400 km WLTP, dva motory o celkovém výkonu 300 kW, 11kW palubní nabíječku a 150kW DC rychlonabíjení. Zrychlení 0-100 km/h zvládne během 4,7 sekundy.

Zavazadlový prostor nabídne objem 413 litrů, stejně jako u konvenční verze Volvo XC40. Tažně zařízení zvládne až 1,5 tuny. Na výběr bude z osmi barev včetně novinky "Sage Green".

Zajímavostí je, že elektromobil Volvo XC40 využije nový operační systém Google Android pro auta. Ten bude samozřejmě zvládat i ovládání hlasem.

Auto je možné předobjednávat už teď. Dodávky prvním zákazníkům by měly začít koncem letošního roku. Cena by se měla pohybovat kolem 1,4 mil. Kč.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Čínská mrdka s omezovačem rychlosti a šmírováním řidiče.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Michelin

Neplatilo tady pane Horciku, ze vulgarni prispevky od primitivu by se meli mazat?

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Běhna není primitiv, inteligence a vzdělání mu nechybí. Je to jen deprivant.

Jenže on runner není primitiv, naopak on bude asi dost mazanej, tě zase nachytal. běžec proti mišelínovi, taková místní klasika :)

Ta mrdka není vždy vulgarita, tvrdí ústav pro jazyk český. je to i hanlivé nevulgární označení věci co nefunguje nebo funguje blbě.
a pravdu maj, u nás se to tak používá. já třeba mám elektrický šroubovák a je to hrozná mrdka, pořád se přehřejvá.

Takže jeho příspěvek není vulgární a je hanlivej ale i pravdivej, ta volva maj komoušskej omezovač rychlosti a kameru snímající řidiče.

Naopak tvůj příspěvek uráží konkrétního uživatele a podle pravidel diskuze by měl být smazán. :-) Život je svině :)

Stále moc drahé.

off. uz i Octavku postihnul nespolehlivy software a prestala se dodavat. Stejne jako VW Golf. Simply Ausschuss.

Vypadá spíše jako hybrid. Zajímavá proměna.

---

hariprasad

Normální auto s normální cenou, buď si koupit do rodiny jednu XC40 v elektrice, nebo za stejnou cenu dvě benzínové.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Odpověď většiny lidí bude jasná. Eletrických verzí se prodá tak 10% max.

Obrázek uživatele Kuk

Auto s normálníma parametrama.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Proč ruplo okno u Cybertrucku?
https://youtu.be/4mmL8Yql8WA

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

:-))))) protože to Elon chtěl. Jak jinak by to dostal tolikrát a na tak dlouho do novin? Taková prkotina pro pobavení a pro novináře. Rozhodně žádná ostuda.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.