Volvo sníží emise své továrny o 40 % díky novému vytápění

Jan Horčík - 08 Říjen 2014

Továrna Volvo v belgickém Gentu byla otevřena v roce 1965. Byla to první evropská továrna mimo domovské Švédsko. Nyní získá nový zdroj vytápění, který sníží její celkové emise až o 40 %.auto továrna Volvo Cars Gent Belgie

Obří továrna Volvo Cars v Gentu v Belgii už dnes využívá obnovitené zdroje v podobě
foto: Volvo Cars

továrny v zimě a chlazení v létě spotřebovává obrovské množství energie. Což je pochopitelné vzhledem k tomu o jak obrovský komplex je a že zaměstnává kolem 5000 lidí.

Nedaleko továrny Volvo v Gentu operují také papírny společnosti Stora Enso. Ta provozuje mimo jiné dvě obří zařízení pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, která sytí právě odpadem z výroby papíru a další, externě dodávanou .

Volvo se rozhodlo, že využije právě tohoto zdroje a teplo do své továrny dovede podzemním teplovodem z těchto papíren. Délka teplovodu bude asi 4 km a proudit v ní bude voda o teplotě 125 °C.

Vytápění je klíčové mimo jiné pro lakovnu, která musí mít správnou teplotu aby barva správně přilnula. V letošním roce má továrna vyrobit kolem 260 000 aut, včetně nového Volvo XC90.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A tomu se říká OUTSOURCING.

My snížíme emise v naší firmě a to, že je zvýší papírna vedle už se do yoho nezapočítá :D


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.