Volvo představuje palubní rychlodobíječku

Jan Horčík - 06 Listopad 2012

Švédská automobilka Volvo momentálně testuje palubní rychlodobíječku o výkonu 22 kW. Ta dokáže zkrátit čas potřebný k dobíjení běžného elektromobilu z 8 až 10 hodin na 1,5 hodiny. Volvo ji otestuje ve svém elektrickém voze Volvo C30 Electric.auto elektromobil Volvo C30 22kW rychlodobíječka

Rychlodobíjení pomůže elektromobilu Volvo C30 Electric být mnohem flexibilnější a snížit strach z dojezdu u uživatelů.
foto: Volvo

Dlouhé časy dobíjení jsou kritickým nedostatkem elektromobilů. Řeší jej rychlodobíječky – ať už palubní, nebo externí, které dokáží čas potřebný k dobití baterie vozu zkrátit až několikanásobně.

Výrobci elektromobilů postupně instalují výkonnější dobíječky i na paluby svých výrobků. Zatímco první verze Nissanu Leaf měla 3,3kW dobíječku, druhá generace už bude mít 6,6kW. Tedy o polovinu rychlejší. Třetí generace Smart ED má dokonce 22kW palubní dobíječku.

A stejný výkon nyní testuje také Volvo. Jeho 22kW palubní dobíječka se připojuje k třífázové 400V zásuvce 32 A. Z 0 na 100 % dokáže auto nabít během za 1,5 hodiny. Pokud svůj elektromobil zapojíte jen na 30 minut, dostanete dojezd až 80 km.

Palubní rychlodobíječka zásadně zvyšuje možnosti využití elektromobilů v běžné praxi. Podle Lennarta Steglanda, vice prezidenta pohonných systémů Volvo, se díky tomu plně elektrická auta stávají přitažlivější jak pro soukromou, tak veřejnou sféru.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Podle Lennarta Steglanda, vice prezidenta pohonných systémů Volvo, se díky tomu plně elektrická auta stávají přitažlivější jak pro soukromou, tak veřejnou sféru."

Tesla ma na palube 20kW nabijacku a beru to ako samozrejmost...
Ale parada. Volvo objavilo ameriku...

Kedy, kde a za kolko sa da kupit to elektricke C30? Takto je to vsetko stale len vaporware, ktory si vyrobcovia mozu strcit... za klobuk...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektrická C30 se dá koupit třeba u

A.U.F GmbH
Rudolf-Diesel-Ring 4
82256 Fürstenfeldbruck, Deutschland

za (nesmyslných) 99.900€ vč. DPH

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No uvidíme co praxe. Přeci jen baterky nejsou levné a tohle jim asi dá zabrat. Jaká bude životnot baterií při rychlonabíjení je ve hvězdách. Ale určitě je to krok správným směrem.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Pravda, s těmi redukcemi je to docela nepříjemné. Dovedu si ale představit, že kdo si pořídí Volvo C30 Electric, nebude pro něj problém zařídit si doma (nebo v jiném místě kde bude chtít auto využívat) tu správnou třífázovou zásuvku.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

možná sem ve škole chyběl když se to probíralo ale opravdu 32A3F přípojka pokryje odběr 22KW?

Obrázek uživatele Petr Soukup

Viz bod 6.1.
http://hestia.energetika.cz/encyklopedie/6.htm

Obrázek uživatele Jan Horčík

Pokud tomu odpovídá jištění, tak ano.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Celkom dobrý nápad, len si neviem predstaviť kde sa to bude dať pripojiť (jednoducho). Pokiaľ sa mi vôbec podarí nájsť 3-fázový prívod, budem musieť mať v aute aspoň 5 redukcií na rôzne existujúce systémy.

Obrázek uživatele Jolinar

uz v soucasne dobe je treba sebou vozit par redukci, tak proc jich jeste par nepridat? :D


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station