Volvo bude do roku 2030 prodávat už jen elektromobily, představuje nový C40 Recharge

Jan Horčík - 03 Březen 2021

Volvo oznámilo, že spalovací motory podle něj nemají budoucnost, a to ani v hybridním provedení. Do roku 2030 chce prodávat už jen elektromobily.auto elektromobil Volvo C40 Recharge

Nový elektromobil Volvo C40 Recharge je u Volva předzvěstí věcí budoucích. Automobilka se do roku 2030 chce zcela zbavit spalovacího motoru.
foto: Volvo

Při té příležitosti švédská automobilka představila nový elektromobil Volvo C40 Recharge. Jde o prémivé SUV/crossover se 78kWh baterií a dojezdem až 420 km WLTP (cca 320 km dle EPA).

K pohonu využívá stejný systém, jako starší Volvo elektromobil XC40, tedy 150kW elektromotor na přední a zadní ose pro celkový výkon 300 kW. Délka vozu je 4,43 m. Stejně jako XC40 se i C40 vyrábí v továrně v belgickém Gentu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Celkem logický, když Švédsko a spousty dalších států od roku 2030 zakáže prodej rakovinometů. Todle není žádná jejich blahosklonost.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele runner42

Bohužel signifikantní pro dvacátá léta se stává, že každé nové auto je hnusné, jak prdel jeptišky.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Častokrát s Tebou nesouhlasím, ale tentokrát Ti musím dát za pravdu. Skutečně si už také skoro nepamatuji žádné nové auto, u kterého bych si řekl, že je krásné. A to platí možná i pro minulé desetiletí.

Obrázek uživatele runner42

Ano, už i druhá polovina minulého.

Asi to bude snahou cílit na globální trh ve formě dortu pejska a kočičky - to nejlepší ode všecho a aby si tam každý našel to svoje.
Trochu britského hovězího, trochu italské zmrzliny, přihodíme čínské pálivé nudle, německé párky a zalijeme to velbloudím mlíkem, promícháme a výsledek se dostavil - zakazník se z odporné univezální šlichty zblije jak alík.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.