Volkswagen vidí budoucnost v plug-in hybridech

Ivo Hradil - 18 Květen 2011

Vzrůstající obliba hybridních automobilů nezůstává bez povšimnutí většiny automobilových výrobců a výjimkou není ani německá automobilka . Podle slov jejího šéfa , která pronesl na motorovém symposiu ve Vídni, je budoucnost osobní mobility v plug-in hybridech.   
popis obrázku
foto: Hybrid.cz

bude mít zásadní vliv na budoucnost individuální mobility a Volkswagen chce být v čele této technologie. Ve střednědobém horizontu nabízí velký potenciál plug-in hybridní automobily, protože v sobě spojují to nejlepší z obou světů,“ řekl Winterkorn.

Podle Winterkorna právě nabízí přesně to, co mnozí zákazníci očekávají - vysoký výkon v kombinaci s atraktivní elektrickou mobilitou pro každodenní jezdění.

Navíc Winterkorn poznamenal, že neexistují žádná významná omezení týkající se rychlosti vozidla nebo dojezdu oproti konvenčním automobilům a rovněž ocenil vynikající potenciál pro snižování emisí CO2.

„Elektrická mobilita je pro automobilový průmysl a evropské průmyslové společnosti úkolem pro toto století. Výrobci, dodavatelé, distributoři , vědci, politici, ti všichni se musí zapojit,“ poznamenal předseda Volkswagenu.

Automobilka Volkswagen v současnosti disponuje například hybridním nebo elektrickou dodávkou , avšak plug-in hybrid nemá ve své flotile žádný. Bude jistě zajímavé sledovat s čím wolfsburgská automobilka v budoucnu zaútočí v boji o přízeň zákazníků.

První s nabíjením ze zásuvky by z dílen Volkswagenu měly vyjet během roku 2013/2014, kdy automobilka plánuje představit řadu nových modelů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Budu aj nejake EREV?

Obrázek uživatele Ivo Hradil

Bohužel o konkrétních modelech Martin Winterkorn nehovořil. Budeme si muset počkat co se z toho vyklube.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil