Volkswagen v roce 2020 ztrojnásobil počet dodaných elektromobilů

redakce - 13 Leden 2021

Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy. Volkswagen ID.3 byl v prosinci nejprodávanějším elektromobilem na mnoha evropských trzích.Pro ještě nižší uhlíkovou stopu svých elektromobilů se Volkswagen snaží v maximální možné míře využívat železniční dopravu a šetrnou námořní dopravu.

Pro ještě nižší uhlíkovou stopu svých elektromobilů se Volkswagen snaží v maximální možné míře využívat železniční dopravu a šetrnou námořní dopravu.
foto: Volkswagen

Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy. Transformace značky Volkswagen osobní vozy směřující k elektromobilitě nabrala na rychlosti.

„Rok 2020 byl pro značku Volkswagen bodem obratu a průlomem v oblasti elektromobility,“ říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen, která v uplynulém roce dodala zákazníkům na celém světě historicky největší počet vozidel s elektrickým pohonem.

Celkem to bylo více než 212 000 elektrifikovaných vozů (+158 procent oproti roku 2019), z toho téměř 134 000 elektromobilů (+197 procent v porovnání s rokem 2019). Brandstätter k tomu dodal: „Jsme na dobré cestě ke splnění naší ambice stát se lídrem na trhu s elektromobily. Jako žádný jiný výrobce ztělesňujeme atraktivní a cenově dostupnou elektromobilitu.“

Navzdory náročným podmínkám na trhu dodala značka Volkswagen v loňském roce zákazníkům na celém světě 5,328 milionu vozidel se všemi nabízenými druhy pohonu. V porovnání s předchozím rokem tak došlo k meziročnímu poklesu o 15 %.

V závěru roku se však prodeje výrazně zlepšovaly a v prosinci 2020 se podařilo stáhnout ztrátu za velmi dobrými výsledky posledního měsíce předchozího roku na pouhá dvě procenta.

Prodeje elektromobilů značky Volkswagen osobní vozy v roce 2020

Prodeje elektromobilů značky Volkswagen osobní vozy v roce 2020
foto: Volkswagen

„Volkswagen v roce 2020 prokázal svou sílu. Navzdory všem omezením zavedeným v obchodě s automobily kvůli pandemii jsme si dokázali udržet podíl na světovém trhu a v některých regionech jej dokonce mírně zvýšit,“ řekl Klaus Zellmer, člen představenstva značky Volkswagen osobní vozy, odpovědný za prodej.

Volkswagen ID.3 se vyšvihl z nuly do čela žebříčků prodeje

Volkswagen osobní vozy uvedl v roce 2020 na trh devět nových modelů s elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem. V Evropě díky tomu vzrostl podíl elektromobilů a hybridních vozidel na celkovém počtu dodaných vozů značky Volkswagen na 12,4 % – v roce 2019 to bylo 2,3 %.

Nejoblíbenějším modelem byl přitom Volkswagen ID.3 s 56 500 vozy, přestože byl uváděn na trhy až od září. Po něm následovaly modely Volkswagen e-Golf s cca 41 300 vozy a Volkswagen Passat GTE s cca 24 000 automobily. Celkem bylo v roce 2020 objednáno 68 800 vozů ID.3 a již více než 56 500 jich bylo předáno zákazníkům – z toho 14 400 vozů převzali zákazníci v Německu.

„ID.3 je opravdovým hitem,“ říká šéf prodeje Zellmer. „Přestože byl uveden na trh až ve druhé polovině roku, vyšvihl se v mnoha zemích téměř z nuly do čela žebříčků prodeje.“ Model ID.3 byl v prosinci nejčastěji dodávaným elektromobilem ve Finsku, Slovinsku a Norsku.

Ve Švédsku byl Volkswagen ID.3 v prosinci 2020 dokonce absolutně nejprodávanějším automobilem bez ohledu na druh pohonu. V Nizozemí a Německu obsadila značka Volkswagen za celý rok 2020 první místo v segmentu elektromobilů – s podílem 23,8 % na trhu elektromobilů v Německu a 23 % v Nizozemí.

Přehled počtů dodaných vozidel značky Volkswagen osobní vozy:

Přehled počtů dodaných vozidel značky Volkswagen osobní vozy
foto: Volkswagen

Elektromobilita se začala prosazovat také na německém flotilovém trhu. Zde se podíl vozidel kategorií BEV (elektromobily napájené akumulátory) a PHEV (vozy s plug-in hybridním pohonem) u přijatých objednávek celkově zvýšil na téměř 22 % – z cca 2 % v roce 2018 a téměř 5 % v roce 2019.

2021: další růst díky ID.4 a plug-in hybridům

Po modelu ID.3 uvádí nyní Volkswagen na trhy již druhý elektricky poháněný model, ID.4. Jedná se o první globální elektromobil značky a jako SUV zcela odpovídá aktuálnímu trendu vývoje poptávky.

Podíl SUV na celkovém počtu celosvětově dodaných vozů Volkswagen vzrostl z 29,8 % v roce 2019 na 34,8 procenta v roce 2020. Klaus Zellmer na závěr říká: „Pro rok 2021 jsme si předsevzali, že zvýšíme náš podíl na globálním trhu.“ Impulzem k tomu bude kromě nových elektricky poháněných modelů také hybridní ofenziva zahájená v roce 2020.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

134k čistých BEV už jde. Jen houšť a větší kapky,

Off. Letos zacne prodej Tesly v Indii. To je vcelku banalni info. Ale Tesla bude s vysokou pravdepodobnosti stavet Gigafactory v Indii.
V Cine je teprve ca. 100 Tesla shopu a kde jsou, pada odbyt bmw, audi, DB. Nemecke automobilky maji kazda 500-600 prodejen. A Tesla se rozrusta. Uz i na Wallstreet pozoruji jakym tempen ty tri automobilky ztraci.

Tak doufám, že nezavedou v té fabrice základní indické pravidlo kvality: Čím dál, tím líp.

---

Budou tam vyrabet auta pro domaci trh. Tak at si tam namontuji treba drzak na vonne tycinky. Akorat nevim jak budou nastupovat s turbanem.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Turban#/media/Soubor%3AAmritsar%2C_Golden_Temple_(6290103328).jpg


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil