Volkswagen ukazuje život s elektrickým mikrobusem ID Buzz

Jan Horčík - 13 Květen 2019

Volkswagen už má 10 000 zájemců o elektromobil ID.3, který ovšem přijde na trh až za rok. Mezitím vnadí na další členy rodiny elektromobilů ID, nejnověji mikrobus ID Buzz.auto elektromobil elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz

Elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz má, podobně jako kdysi slavný "hippie bus" Westfalia, opět inspirovat cestovatelského ducha.
foto: Volkswagen

Plně elektrický mikrobus Volkswagen ID Buzz byl poprvé představen na autosalonu v Detroitu v roce 2017. V nejnovějším videu automobilka Volkswagen ukazuje, jak by mohl život s ním vypadat.

Auto má jít na trh v roce 2022. Bude se prodávat ve dvou verzích, a to nejvyšší se 111 kWh baterií a max. výkonem 275 kW pro dojezd asi 475 km. Max. rychlost bude omezena 165 km/h při zrychlení 0-100 km/h během pěti sekund.

Měla by se ale prodávat i levnější verze s 83kWh baterií pro dojezd kolem 320 km a výkonem 200 kW. Nabíjet bude možné až 150 kW.

Kromě toho koncern ukázal také dodávkovou verzi Cargo, která má podobné specifikace jako nejvyšší osobní verze. Palubní nabíječka má výkon 11 kW.

Volkswagen
Zpět na HybridPřidat komentář

Mě to přijde nešťastná až nevhodná velikost auta. Do města (cesty do práce, na nákup atd...) je to veliký a těžko zaparkovatelný. A pro změnu na dlouhé cesty (na dovolenou) nebo třeba pro řemeslníky či přeprava lidí je to malé a bez kufru.
Ideálně do města něco jako ID 3 (či e UP), a na na dálky a pro řemeslníky něco jako Transportér nebo Multivan (ideálně verze lang). A všechno mezi má výše popsané nevýhody z obou.
PS: je to jen můj dojem, nebo dvě dětské sedačky vedle sebe zaberou celou zadní sedačku, a dělají to v tu chvíli čtyřmítným?

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Každý správný produkt musí začít svůj životní cyklus vyhajpovaným videem:-)

Skoro by člověk uvěřil, že to vozidlo učiní vaší rodinu šťastnou:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je neuvěřitelný jak na nás ty EV hrne, uz je to roky, cy jejich ID káry představili a pořad roky daleko.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě se líbí v 55 sekundě jak je maminka opřená o ten balík slámy a asi čeká na tatínka. Děti už spějí zamčení s autě, hlídaní bluetooth aplikací...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ach, jak je v reklamách ten život krásný.
Skoro bych uronil kroupu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hmm drevenny model?

Obrázek uživatele Anonym123

dnes už málokto vie urobiť skutočnú drevenú konnštrukciu. možná tridétlač.

"žít s autem". Radši bych chtěl vidět vizi života bez auta.

Tak nikdo Vám auta nevnucuje. Znám kolem sebe lidi, co nevlastní auta a jsou spokojeni. Každý si najde svoji cestu, když chce.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vypadá to jak kiklop


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.